#

Тимчасово виконуючий: хто такий т.в.о. голови Київської області Дмитро Назаренко

27.01.2023 08:00
Тимчасово виконуючий: хто такий т.в.о. голови Київської області Дмитро Назаренко
Дмитро Назаренко - т.в.о. голови КОДА

У четвер, 26 січня, стало відомо про те, хто наразі буде заміняти Олексія Кулеби після його перехід на роботу в Офіс президента. До призначення повноцінного голови Київської ОДА тимчасово виконувати обов’язки очільника столичного регіону буде Дмитро Назаренко. Про його діяльність в КОДА, читайте в матеріалі «Моя Київщина»

Підвищення очільника Київської ОДА Олексія Кулеби, який став заступником голови Офісу президента, викликало закономірні запитання відносно того, хто його замінить. Раніше ми розписали, хто може очолити КОДА наступним – наразі називаються 4 прізвища. Тим не менш, остаточно питання заміни вирішити швидко не вдалося, відповідно тимчасово виконувати повноваження голови обладміністрації став перший заступник голови ОДА Дмитро Назаренко. 

Варто зазначити, що Назаренко – один з небагатьох прикладів чиновників-старожилів на Київщині. Він став заступником голови ОДА ще в січні 2018 року, за Олександра Горгана. Працював він і коли очільниками області були Олександр Терещук, Михайло Бно-Айріян, Олексій Чернишов, Василь Володін, Олександр Павлюк та Олексій Кулеба. Усього – 7 керівників за 5 років. Під час чергової зміни керівництва починали ходити чутки про те, що, мовляв, Назаренка обов’язково відправлять у відставку. Адже новий віник все чисто замітає. Але тим не менш, кожного разу Назаренку вдавалося показати свою ефективність та профпридатність.

Загалом, варто відзначити основні причини того, чому він зберігає вплив на Київщині і порозумівся з командою Олексія Кулеби, яка наразі формує кістяк керівництва Київської області.

Справа в тому, що Назаренко зарекомендував себе як командний гравець, який чітко виконує поставлені задачі і дотримується субординації. Часто в його задачі були покладені питання забезпечення внутрішніх комунікацій в області. Це відіграло чималу роль під час нападу рашистів, коли їм на місяць вдалося захопити північну частину Київщини.

На початку повномасштабного вторгнення Назаренко був одним з головних ініціаторів евакуації жителів півночі Київщини, Бородянщини, Макарівщини та Приірпіння. Завдяки налагодженим особистим зв’язкам із мерами, головами громад та районних адміністрацій, саме перший заступник координував роботу з порятунку цивільних від російських окупантів, наскільки це було можливо.


Зважаючи на те, що Олексій Кулеба був призначений головою КОДА буквально за два тижні до війни, саме Назаренко допомагав організувати оборону Київщини та української столиці генерал-лейтенанту ЗСУ Олександру Павлюку, який у березні замінив Кулебу на посаді. Також він займався налагодженням комунікації з підрозділами територіальної оборони та Збройних сил, щоб представники влади могли оперативно реагувати на запити військових.

Варто сказати, що Назаренко спільно з керівництвом обласної ради організував процес внесення змін до бюджету області, що дозволило максимально адаптуватися до умов воєнного часу, та допомагав Кулебі налагодити постачання гуманітарної допомоги в перші місяці війни. Він залишається куратором відбудови пошкодженого і зруйнованого житла, об’єктів інфраструктури та соціальної сфери. Загалом війна проявила дуже серйозні комунікативні здібності першого заступника, яких часто бракує чиновникам його рівня. Також Назараенко проявив себе як ефективний менеджер, який при цьому готовий працювати в команді.

Наразі до кінця незрозуміло, хто стане очільником ОДА, але у будь-якому разі наступному голові ОДА треба буде проявити мудрість під час своїх перших кадрових рішень. Адже як показує практика, бажання поставити усюди лише тільки «своїх», прибираючи досвідчених апаратників, часто призводить до розхитування системи управління. 

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Микола Тицький