#

Тотальна амнезія або Навіщо у Броварах складають легенду про "хорошого" Поліщука

05.05.2022 09:14
Тотальна амнезія або Навіщо у Броварах складають легенду про "хорошого" Поліщука
Віктор Поліщук та Павло Проскочило

Піар під час війни – можливість не просто нагадати про своє існування, а трохи відбілити репутацію. Наразі суспільство вкрай негативно - і це цілком логічно - ставиться до всього та всіх, хто має зв’язки з росією. Щоб приховати любов до триколору доводиться із шкури лізти, роблячи вигляд, ніби прагнеш допомогти українському війську в боротьбі з рашистами

Днями на офіційному сайті Броварської ОВА з’явилося коротке повідомлення про оголошення подяки Віктору Поліщуку. Голова військової адміністрації Павло Проскочило особисто подякував бізнесмену за надану допомогу 136 батальйону ТРО, а саме військовій частині А 7302, що базується у Броварах.


За легендою Броварської ОВА, Поліщук "особисто ініціював надання гуманітарної допомоги для постраждалих та соціально незахищених категорій населення, ліків для медичних структур району, амуніції та обладнання для Збройних Сил України, добровольчих формувань територіальних громад Броварського району".

Проте, на жаль, немає ні фото, ні переліку наданої гуманітарної допомоги. Про що це може свідчити? Імовірно, що об’єм був надто скромний для такої постаті, як Віктор Поліщук, тому вирішили обійтися виключно згадкою на сайті Броварської ОВА.

Так навіщо ж було влаштовувати цю показуху? Це в більшій мірі необхідно для того, щоб засвідчити присутність Поліщука в Україні, аби було залізобетонне алібі. Адже за останній час він потрапив у новини в негативному світлі: через пункт пропуску Могилів-Подільський намагалися вивезти три елітні автомобілі Rolls-Royce, вартість яких може перевищувати 100 млн грн (залежно від комплектації). Автівки через ряд компаній пов’язані з олігархом Поліщуком.

Цікаво, а чи хтось взагалі задумувався хто такий Поліщук, перед тим публікувати щось про нього на сайті адміністрації? І тут відразу два варіанти, жоден із яких не виправдовує цього безглуздя. Перший: всі до одного хворіють Альцгеймером і вперто забувають про знищення "Рідіпередавального центру" в Броварах та банкрутування банку "Михайлівський", що було зроблено в інтересах росії та Поліщука. Другий: у Броварах та районі багато осіб залежні від подачок олігарха. Не виключено, що в інтересах Поліщука працює і нинішній голова Броварської ОВА Проскочило.

Ні для кого не секрет, що Поліщук вважає Бровари своєю вотчиною. Його команда захопила владу над містом понад 10 років тому, а за цей час їм вдалося зробити щось неймовірне – зруйнувати стратегічне державне підприємство "Радіопередавальний центр", на території якого виросли багатоповерхівки. Реалізували цю злочинну схему перед початком війни 2014 року, в результаті Україна весь цей час програвала інформаційно. Справа в тому, що "Радіопередавальний центр" з комплексом "Борей" дозволяв поширювати радіосигнал по всій території України, навіть на окупованих районах.

Цей злочин не міг бути реалізованим без участі міського голови Броварів Ігоря Сапожка та місцевих депутатів від Партії регіонів, які прийняли неправомірне рішення про демонтаж обладнання та передачу землі структурам Поліщука. За даними ЗМІ, Поліщук виконував наказ із Москви, адже він має родинні зв’язки з Дмитром Медведєвим – колишнім прем’єром та президентом РФ, який зараз не перестає поширювати українофобські наративи і є одним з найближчих соратників Путіна. І зараз мова йде не тільки про фінансові збитки державі, а серйозний удар по обороноздатності країни понад 8 років тому, але влада вперто робить вигляд, що нічого не сталося.

Зауважимо, що фігурант цього злочину – Анатолій Гунько – за кошти Поліщука став народним депутатом від партії "Слуга народу", хоча до цього встиг побувати на лаві підсудних у справі щодо знищення "Радіопередавального центру". Справа у тому, що земельні ділянки передали підставним особам, а через декілька днів вони опинилися в руках трьох осіб, серед яких був і Гунько.

Зараз Гунько фактично керує Київською обласною радою, хоча формально цю посаду обіймає його дружина Наталія. Свою залежність від Поліщука депутат Гунько не приховував навіть у стінах парламенту, де прямо під час сесії вирішував проблеми з житловим комплексом у Києві, що зводить компанія олігарха.

Читайте також: "Таємниче" зникнення пані Гунько: чому Київщина на два місяці залишилася без голови облради.

Окрім того, Поліщук володів банком "Михайлівський", який проіснував близько трьох років. За цей команді олігарха вдалося побудувати фінансову імперію, яка подібно пилососу витягувала з людей кошти під виглядом депозитів, завдяки чому видавала фіктивні кредити наближеним до олігарха компаніям. Заставним майном часто була земля, зокрема й вкрадені гектари під "Радіопередавальним центром" у Броварах. Загалом, справедливого покарання Поліщук і компанія не отримали, а лише збагатилися на понад 1,5 млрд гривень. Країна шалених можливостей, що тут скажеш.

Наразі не можна остаточно стверджувати, що голова Броварської ОВА Проскочило залежить від Поліщука, але спільне фото та похвальна публікація на сайті змушують задуматися. Цікаво, що найближчі родичі Проскочила, за даними YouControl, займаються будівельним бізнесом, як і Поліщук. Сподіваємося, що це збіг…

Зараз складається враження, що Поліщук реально контролює Бровари та район на всіх рівнях: міський голова Ігор Сапожко та його дружина Марина (депутатка облради, була навіть заступницею голови на початку каденції), народний депутат Анатолій Гунько з дружиною Наталею (голова Київської облради), а тепер ще й голова місцевої ОВА Павло Проскочило. З огляду на всі злодіяння Поліщука та його оточення, їх мав би чекати справедливий суд та вилучення всього награбованого, але влада продовжує гратися в толерантність та дає можливість "парішать", що в подальшому буде дорого коштувати українському народові, який зараз і так кинув всі свої сили на те, щоб знищити росіян… 

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Анатолій Тихий
журналіст