#

"Таємниче" зникнення пані Гунько: чому Київщина на два місяці залишилася без голови облради

27.04.2022 12:50
"Таємниче" зникнення пані Гунько: чому Київщина на два місяці залишилася без голови облради
Наталія Гунько

У Київоблраді готуються найближчим часом провести чергову сесію, але поки точну дату заходу не повідомили. На опублікованих світлинах із робочої наради щодо підготовки засідання немає голови КОР Наталії Гунько. Примітно, що представниця "слуг" із початку війни просто… зникла, і це в той час, коли Київщина була одним із епіцентрів бойових дій. "Моя Київщина" підбиває результати роботи голови Київської облради Гунько до річниці її перебування на посаді

Шляхом підкилимних ігор та традиційних для українського політикуму сварок 27 березня 2021 року посаду голови Київської обласної ради отримала Наталія Гунько. Особисто її досягнення на цьому закінчуються, адже проявити себе талановитою менеджеркою, яка б зуміла об’єднати депутатів різних політичних сил задля ефективної розбудови області, не вдалося. Для Київської облради під керівництвом Гунько цей рік можна охарактеризувати як рік застою і втрачених можливостей.

Та й посаду вона отримала, як то кажуть, по блату. Її чоловік Анатолій Гунько є народним депутатом від партії "Слуга народу" по Чернігівській області, де переміг головного "радикала" Олега Ляшка. За даними ЗМІ, задля перемоги були витрачені шалені гроші на підкуп виборців і традиційне на українських виборах "гречкосійство". Але витрачалися гроші москалів, а точніше проросійського бізнесмена Віктора Поліщука, який має родинні зв’язки із колишнім президентом та прем’єром рф Дмитром Медведєвим.

Зв’язки Гунька та Поліщука не потребують додаткового підтвердження: на одному із засідань ВР Гунько вирішував питання щодо одного із житлових комплексів олігарха в Києві; юридична фірма Гунька представляла в суді інтереси банку "Михайлівський", який належав Поліщуку; в інтересах Поліщука нинішній нардеп брав участь у злочинній схемі щодо знищення ДП "Радіопередавальний центр" у Броварах, де виросли багатоповерхівки. Нагадаємо, що Гунько разом із іншими співучасниками не потрапив за грати через махінацію із землею, але "гнила" судова і правоохоронна системи дозволили не тільки уникнути покарання, а й вимагати моральну компенсацію.

Читайте також: Ніж у спину: хто здасть Київщину росіянам?

Всю свою "любов" до батьківщини Гунько продемонстрував на початку повномасштабної війни рф проти України, коли прямо в сесійній залі парламенту бідкався представниці туристичної фірми, що не може поїхати відпочивати закордон через заборону виїзду для нардепів. Уже тоді думав, як би по швидше втекти. І це при тому, що він нардеп по округу Чернігівщини, яка понад місяць була під окупацією.

За час війни чимало проросійських бізнесменів намагаються вивезти майно в безпечне місце, адже розуміють, що їх чекає націоналізація. Але за цей час була цікава подія: через пункт пропуску Могилів-Подільський намагалися вивезти Rolls-Royce Phantom та відразу два Rolls-Royce Cullinan. Всі автомобілі, вартість яких може перевищувати 100 млн грн (залежно від комплектації), пов’язані з Поліщуком.

На превеликий жаль, частина з народних обранців різних рівнів проявили себе тільки під час війни. Поки одні займаються парламентською діяльністю та волонтерством, інші ж тікають, чи тут чекають на прихід рашистів. Чим займалася пані Гунько – незрозуміло. За весь час вона не засудила війну, не закликала публічно росіян припинити насильство. І це при тому, що до кремлівської верхівки їй набагато ближче, аніж пересічному українцю. Публічно вона ніде не з’являлася, відео звернень не робила, участі в марафоні "Єдиних новин" не брала, хоча область була в епіцентрі бойових дій. За весь час від її імені було дві сухі згадки про війну: 24 лютого про факт вторгнення і заклик залишатися вдома, а також за 4 березня після деокупації області, коли з’явилися докази звірств рашистів.

Публікація на сайті облради від імені Гунько після вторгнення рашистів


Публікація на сайті облради від імені Гунько після деокупації Київщини

Від її імені на сайті Київської облради вийшло звернення, що присвячене 36-річниці трагедії на ЧАЕС. Щоправда, все звернення помістилося в один коротенький абзац. Напевно це всі слова, на які заслуговують ліквідатори аварії та постраждалі, частина з яких уже відійшла в небуття.

Скромне звернення від імені Гунько з нагоди річниці Чорнобильської трагедії

Примітно, що остання сесія Київської обласної ради відбулася 16 лютого, тоді тільки вдалося прийняти бюджет області на 2022 рік. Після цього – повна тиша, хоча колеги із Києва регулярно збиралися на засідання, вносили зміни у програми та перенаправляли кошти. Чи була така потреба для області? Так! Але політичної волі не вистачило. Київщина вільна від загарбників майже місяць, але депутати тільки-тільки почали рухатися. Нарешті з’явилося повідомлення на сайті ради про підготовку до чергового засідання.

Керівництво облради готується до чергової сесії без голови

Але парадокс у тому, що пані Гунько так і не з’явилася у публічному просторі, тому залишається тільки здогадуватися де вона і чим займається. Можна говорити, що переформатування ради не на часі, але це не так. Навіщо області керівниця, яка покинула все і всіх у найвідповідальніший момент? До слова, це не єдине питання: у КОР досі залишаються депутати, що підтримують путінський режим і сподіваються на прихід рашистів. Ми переконані, що мотлох потрібно вчасно викидати, йому не місце в новій Україні. 

P.s. Нічого "таємничого" у зникненні Гунько немає, все дуже логічно пояснюється її зв'язками з Поліщуком і росіянами, яким вигідний саботаж діяльності органів влади. Сподіваємося, що в СБУ про знають і вже займаються ліквідацією внутрішньої загрози.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Анатолій Тихий
журналіст