#

Шизофренія у Київоблраді: що партія Медведчука робить в коаліції зі "слугами" Зеленського

04.03.2021 11:07
Шизофренія у Київоблраді: що партія Медведчука робить в коаліції зі "слугами" Зеленського
Фото з мережі Інтернет

Політичні процеси на центральному рівні повинні мати віддзеркалення на місцях, адже непримиримі вороги у парламенті не можуть "водити хороводи" в радах інших рівнів. Проте на Київщині, схоже, ніхто не бачить проблеми у тому, що адепти "п’ятої колони "формують коаліцію, мають посаду у президії та впливають на бюджетні процеси, що безумовно знищує залишки довіри до партії президента

Коаліція "на трьох" у Київоблраді восени минулого року формувалася як такий собі клуб по інтересах (у чому полягають ці інтереси - не складно здогадатися), що не мав адекватного політичного підґрунтя. Якщо союз "Слуги Народу" та "Батьківщини" ще хоча б формально можна зрозуміти, то приєднання ОПЗЖ викликало серйозне здивування, адже їх політичні гасла та пріоритети - абсолютно полярні. Звісно, так склалася ситуація, що потрібно було терміново шукати голоси будь-якою ціною, навіть заручатися підтримкою відверто проросійської політсили.

Актуально: На межі розвалу: чому "зелена" більшість у Київській облраді руйнується на очах

Водночас РНБО на чолі з президентом і лідером "слуг" Володимиром Зеленським запровадило персональні санкції спочатку проти "гаманця" Віктора Медведчука Тараса Козака, чим автоматично заблокувала роботу каналів "112 Україна", "ZIK" та "NewsOne", які займалися дезінформацією глядачів та проросійською пропагандою. Згодом Рада Національної безпеки та оборони України ввела персональні санкції проти Медведчука та його дружини Оксани Марченко, повернула у державну власність нафтопродуктопровід "Самара – Західний напрямок" протяжністю 1433 км.

Є в цій історії ще один великий плюс – Медведчука фактично назвали агентом Росії, відкрито, чого раніше ніколи не було. За президентства Порошенка Банкова відверто співпрацювала з кумом Путіна, дозволяючи йому набирати силу по всім фронтам - і телеканалам, і бізнесу.

Якщо на найвищому рівні проти лідера ОПЗЖ вводяться санкції, то чому в Київській області цей факт ігнорується і проросійська політсила входить у більшість? Як можна залишати в столичному регіоні при владі ОПЗЖ, коли в Україні проти неї розгорнулася повноцінна кампанія? Варто зауважити, що перебування у більшості це не тільки вплив на формування обласних  програм та розподіл бюджету, а й контроль стратегічних напрямків.

Ні для кого не секрет, що ОПЗЖ на Київщині контролює сферу маршрутних перевезень уже не перший рік. Їх представник Юрій Чередніченко перебував на посаді керівника Управління інфраструктури із квітня 2017 по жовтень 2019 року, і за цей час встиг потрапити до декількох скандальних історій. Зокрема йому закидали вимагання хабарів та проведення конкурсів для маршрутників у закритому режимі. Цікаво, що зараз управління пасажирських перевезень готується очолити ставленик від ОПЗЖ – Ігор Григоренко. Детальніше з управлінням та його керівниками можна ознайомитися нижче.

Читайте також: Чекаємо на нове подорожчання: як ОПЗЖшники беруть контроль над маршрутками Київщини

Також у президії Київоблради перебуває представник ОПЗЖ Валерій Ксьонзенко. Його фактично називають представником нардепа Олександра Качного у столичній області, який зарає одним із головних спікерів партії у Верховній Раді. Успішний бізнесмен Ксьонзенко у минулому скликанні облради очолював бюджетну комісію, і, схоже, прийшов до висновку, що робота депутатом на волонтерських умовах є куди вигіднішою, аніж будівельний бізнес.

Загалом лише факт перебування ОПЗЖ у коаліції в Київоблраді та їх вплив на ключові процеси в області є неприпустимим, адже це виглядає шизофренічно: з однієї сторони їх намагаються потіснити - бо ж "п'ята колона", а з іншої – створюють умови для процвітання проросійських настроїв у самому серці України. Звісно, люди бачать співпрацю "слуг" з ОПЗЖ, що б'є по рейтингах Зеленського в області.

Коаліція "Слуги народу" з партією Медведчука-Льовочкіна на обласному рівні повністю нівелює намагання влади показати результат перед західними партнерами, а жителів Київщини такі напівміри просто-напросто дратують, бо це виглядає цілковитим обманом. Тому "слугам" треба або хрестик зняти, або труси одягнути… іншого не дано.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Анатолій Тихий
журналіст