#

КОДА, РДА і облрада: три завдання для нового губернатора Терещука

30.10.2018 10:50
КОДА, РДА і облрада: три завдання для нового губернатора Терещука

Призначення нового голови Київської обласної державної адміністрації відбулося. Несподіванки не сталося і ним став вже колишній перший заступник Одеської ОДА Олександр Терещук. За останні чотири роки це вже п’ятий губернатор: люди на цій посаді не затримуються через вкрай непросту політичну географію Київської області. Аби все ж таки показати результат, Терещуку необхідно зробити кілька радикальних кроків. Інакше навести порядок в області та увійти в історію як сильний голова КОДА, йому не вдасться

Мабуть, чи не найперше завдання нового голови КОДА полягає у зміні усіх своїх заступників. По-перше, зі своєю командою працювати набагато простіше і зручніше. По-друге, найважливіша причина – усі діючі заступники є людьми його попередника Олександра Горгана. А отже входять в сферу впливу одіозного нардепа Ярослава Москаленка, з яким, схоже, нова адміністрація перебуватиме у непростих зносинах.

Так, Юрій Денисенко до того, як стати заступником Горгана, був секретарем Ірпінської міської ради. А отже, входив в оточення екс-мера міста Володимира Карплюка, який в свою чергу, входить в орбіту Москаленка. Перший заступник голови КОДА Андрій Анісімов до цього був головою Поліської РДА, який входить до округу №96, де перемогу у 2014 році на парламентських виборах святкував Ярослав Москаленко. Про близькі зв’язки Анісімова з Москаленком давно говорять у вузьких колах. Нібито його призначили на цю посаду, щоб Анісімов придивлявся за Горганом, який виявився доволі слабким губернатором. Що стосується інших заступників, Івана Турчака, Дмитра Назаренка, В’ячесава Кучера – то вони є особистими креатурами Горгана. Кучер, наприклад, ледь не з першого дня призначення Горгана на посаду став його радником, а пізніше вже був призначений заступником. Чистка кадрів вищого ешелону влади області та призначення на їх місця компетентних і професійних людей, допоможе Терещуку впоратися зі справами в області.

Другий крок, який має зробити Терещук – змінити голів РДА та просунути лояльних керівників райрад. Можливо, змінити потрібно не усіх, але тих, які по факту не підтримують лінію президента. За інформацією "Моєї Київщини", процес зміни голів вже пішов, так би мовити, на випередження. Наприклад, в Білоцерківському районі, на це місце замість лояльного до олігарха Василя Хмельницького Геннадія Джегура протягують його не менш одіозного першого заступника Юрія Савчука. За ним нібито стоїть місцевий бізнесмен, депутат обласної ради Леонід Глиняний. 

На місце Обухівського голови РДА Івана Рудяка, який виявися нездатним навести порядок в районі, планують призначити голову села Долина Михайла Письменного, який вважається сильною кандидатурою. Загалом, схоже, призначення нових голів РДА в низці районі Київщини процес - невідворотний, але потрібно ретельно добирати кадри на ці посади, щоб їх не зайняли відверто опозиційні персонажі, або такі, що ведуть подвійну гру.

І третє завдання, очевидно найважливіше – це переформатування більшості в обласній раді. Зараз два головні органи Київської області знаходяться у відвертій конфронтації один з одним – облрада контролюється «Батьківщиною», а ОДА входить в сферу впливу президента. В обласній раді зараз сформована опозиційна більшість під проводом Ганни Старикової та її патрона Костянтина Бондарєва. Її робота фактично паралізована: не голосуються необхідні для Київщини програми, а в усіх невдачах облрада звинувачує саме КОДА. Інертний Горган, який за сумісництвом є депутатом облради, не міг адекватно відповідати на їхні дії, та вибудувати конструктивну співпрацю.

Переформатування більшості в обласній раді під президента  є ключовим завданням, яке має виконати новий губернатор. Без цього нормальної роботи просто не може бути. Подейкують, що якщо президентській вертикалі вдасться посунути Старикову, то її місце займе Георгій Цагареішвілі - голова фракції БПП у облраді.

Призначення нового губернатора Київщини за півроку до президентських виборів є ризикованим, але вимушеним кроком. Колишній голова КОДА Горган попри демонстрацію лояльності потроху дрейфував до "Батьківщини". І це могло б дуже сильно нашкодити Порошенку, чиї позиції в області і так вже досить сильно підірвані. Зараз на Терещука покладається дуже важливе завдання, але чи впорається він з ним, залежить тільки від нього самого.  

Олександр Павличук, "Моя Київщина" 

Читати "Моя Київщина" у Telegram