#

Тривожна мовчанка: чи прибере Банкова з Київщини Дубінського після санкцій у США

14.01.2021 17:09
Тривожна мовчанка: чи прибере Банкова з Київщини Дубінського після санкцій у США
Фігурант санкційного списку Олександр Дубінський

Пов'язаний з олігархом Ігорем Коломойським народний депутат-мажоритарник, який переміг у 2019 році за округом №94, Олександр Дубінський потрапив у санкційний список США через вплив на президентську кампанію за океаном. Йдеться про так звані «плівки Деркача». В Офісі президента досі толком не пояснили, як вони реагуватимуть на цей скандал. Але вимальовується серйозна проблема: нардеп є головою обласного осередку партії «Слуга народу», а отже фактично президентська політсила опиняється під дією санкцій.

До санкційного списку внесені семеро українців та чотири організації: народний депутат Олександр Дубінський, ексдепутат з Київщини Олександр Онищенко, експрокурор Костянтин Кулик, ексспівробітник посольства України в США Андрій Теліженко, помічник Деркача Дмитро Ковальчук, номінальний власник телеканалу "Ера" Антон Симоненко, керівник інформагентства "Онлі-ньюз" Петро Журавель, а також медіакомпанії Деркача "Ера-Медіа", "Онлі-ньюз", ТОВ "Скептік" та сайт NABU Leaks.

Усе майно та інтереси у власності цих об’єктів, які перебувають під юрисдикцією США, заблоковані, а громадянам США заборонено співпрацювати з ними. Крім того, також заблоковані будь-які організації, що на 50 відсотків чи більше належать цим особам.

Цікавий момент: тепер, за словами економістів, Дубінський фактично не матиме права відкрити навіть гривневий рахунок. Виникає питання і щодо майбутнього Київського обласного осередку «Слуги народу», де Дубінський є головою і, відповідно, підписантом.

У «слуг» ця історія викликає дивну реакцію. «Зараз, ви ж знаєте, фракція не може зібратися, тому що локдаун… Треба ще час, щоб зрозуміти, про що йдеться і як на це можна реагувати. Але поки що навіть обговорень ніяких немає, бо свіжа інформація. Ми зайняті тарифами, зайняті більш нагальними питаннями», - заявив днями голова партії і безпосередній начальник Дубінського по партійній лінії Олександр Корнієнко.

Авжеж, не обійшлося без стриманої критики на адресу Дубінського з боку його колег.

«Кроки і висловлювання Олександра Дубінського часто не збігалися з позицією фракції «Слуга народу». «Тому буде коректним, якщо такі особисті події коментуватиме сам Олександр Дубінський», - прокоментувала ситуацію заступник голови фракції СН у Верховній Раді Євгенія Кравчук.

Сам Дубінський авжеж заявив, що ніколи не втручався в американські вибори і не мав стосунку до оприлюднення «плівок Деркача». І навіть пообіцяв судитися.

Утім, у Дубінського явно намічаються проблеми, адже в Зе-команді є ті, хто публічно закликав вирішувати долю нардепа. Показовою стала заява голови Львівської обласної державної адміністрації, члена «Слуги народу» Максима Козицького, який закликав керівників партії дати оцінку ситуації з санкційним списком. «Серед цих осіб – народний депутат від ПП «Слуга народу» та очільник Київської обласної організації партії Олександр Дубінський. Його називають «частиною пов’язаної з Росією мережі іноземного впливу», – зазначив очільник Львівської ОДА і додав, що це достатньо серйозні звинувачення.

«Ця заява розміщена на сайті Міністерства фінансів країни, яка чи не найбільше допомагала та продовжує допомагати нам у боротьбі проти російського агресора. Як очільник Львівської облдержадміністрації та депутат Львівської обласної ради від ПП «Слуга народу» закликаю партійне керівництво дати оцінку ситуації», – написав голова ОДА.

Лише 13 січня на історію відреагували в Офісі президента, але зробили це дивним чином. У Андрія Єрмака заявили, що вже найближчим часом будуть оприлюднені конкретні кроки щодо притягнення до відповідальності українців, винних у втручанні в американські вибори. «Офіс Президента України Володимира Зеленського зробить усе, що в його силах, для того, щоб відповідальні за втручання у вибори в Сполучених Штатах Америки були притягнуті до відповідальності, незалежно від партійної приналежності. Конкретні кроки будуть оприлюднені найближчим часом», - говориться в офіційному повідомленні.

Вихід, за великим рахунком, у Банкової – один. Від гріха подалі прибрати Дубінського. Токсичність нардепа, який влаштовував спільні прес-конференції з Деркачом про компанію «Бурисма» і корупційні схеми нібито за участі без п’яти хвилин президента США Джо Байдена, не викликає сумнівів. Виникає дві проблеми: по-перше, ким заміняти Дубінського, який не лише взяв під контроль виборчі процеси на Київщині, але й замкнув на собі партію в області? По-друге, чи не призведе це до розколу фракції «слуг» в облраді, де значний вплив має саме Дубінський?

Залишити Дубінського, означає для Зе-команди наразитися на серйозні проблеми з-за океану. І це не лише стосується можливого блокування партійних рахунків в Київській області, але і демонстрації Вашингтону, що Київ не сприймає сигнали, які посилають американці нашій владі, які зводяться до простої тези: олігархи і їх «шістки», які підіграють росіянам, мають бути позбавлені влади…

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Микола Тицький