#

В очікуванні монобільшості Дубінського: чому соратнику Коломойського не змогли забезпечити "теплу ванну"

18.06.2020 15:10
В очікуванні монобільшості Дубінського: чому соратнику Коломойського не змогли забезпечити "теплу ванну"
Олександр Дубінський

Презентація «слуг» на Київщині мала стати для керівництва президентської партії вдалим стартом виборчої кампанії. Утім, під час розмови виникло чимало підводних каменів, які викликали у журналістів серйозні зауваження та застереження: це стосується як компетентності, так і щирості керівників Київського обласного осередку «Слуги народу».

Учора, 17 червня, в прес-центрі Інформаційного агентства УНІАН (належить, до речі, олігарху Ігорю Коломойському) відбулась прес-конференція народного депутата, голови Київської обласної організації «Слуга народу» Олександра Дубінського, присвячена участі партії у місцевих виборах на Київщині, які відбудуться восени цього року. У прес-конференції також взяли участь голова політичної партії "Слуга Народу" Олександр Корнієнко та керівник Київського обласного штабу Владислав Ковалевський. «Слугами народу» було представлено передвиборчий штаб Київської області на місцевих виборах 2020 року, концепція передвиборчої кампанії, порядок відбору кандидатів.

Також учасники розповіли, як виглядатиме місцева влада після виборів та озвучили очікувані результати. Насамперед керівник партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко анонсував активізацію діяльності партії та готовність презентувати в регіонах керівників партійних структур. Він зауважив, що партія йде на вибори з простими меседжами, і один з них стосується реформи децентралізації та поліпшення життя людей в громадах. Зокрема керманич партії зазначив, що містами містечками і селищами мають керувати люди з «нового класу», які мають оновлені цінності побудови нової держави без корупції та використання влади в своїх інтересах.

«Я впевнений, що 25 жовтня цього року дуже багато гідних цілеспрямованих людей увійде до місцевої влади на Київщині. Якщо ми говоримо про 69 ОТГ, то це приблизно 2000 депутатів, і ми впевнені, що в багатьох громадах у нас буде монобільшість, тобто більше 1000 цих депутатів будуть від «Слуги народу». Ми впевнені, що нам вдасться сформувати більшість навколо партії Слуги народу в обласній раді, зокрема в тому, що очільники громад також будуть представниками партії. Усією командою ми будемо працювати над тим, щоб Київщина стала справжнім центром якісної децентралізації, роботи на місцях і наша партійна організація допоможе нам забезпечити ці результати», - говорить Корнієнко.

Щоправда, якість цього «нового класу» викликав немало запитань. Але про це нижче…

 «Слуги» запевнили, що максимальна увага центрального штабу буде зосереджена на роботі саме в Київській області, де, враховуючи всю репутаційну історію області по багатьох регіонах вони ще прискіпливіше ставитимуться до кандидатів.

Очільник «Слуги Народу» на Київщині Дубінський, один з представників неформальної команди одіозного олігарха Ігоря Коломойського акцентував увагу на тому, що фінансування передвиборчої кампанії буде будуватися максимально прозоро. Зокрема він запевнив, що стратегія, над якою зараз працює партія дасть змогу отримати найвищий результат в Україні по Київській області:

«На місцевих виборах люди голосують за місцевих політичних, ділових, комунікаційних авторитетів і активістів, тому впевнений, що максимальну кількість таких людей, за яких проголосують громади, ми зможемо долучити до партії «Слуга народу» і зробити їх нашим об’єктом висування. Президент поставив нам завдання отримати по Київській області найвищий результат в Україіні, і ми його отримаємо. В рамках цієї кампанії ми будуємо ту стратегію, яка буде еталонною для усієї партії України. Презентувати її ми маємо днями лідерам партії офісу президента і вона буде розповсюджена на всі штаби «Слуги народу» по областях і ви побачите технологічну, красиву, швидку, якісну та чесну кампанію»

Зокрема, Олександр Дубінський запропонував провести публічні праймеріз у великих ОТГ Київської області, які, на його думку, є каменем спотикання для багатьох зацікавлених ними партій та груп впливу. Мова йде про Васильківську, Українську, Обухівську а також Ковалівську ОТГ. Так, очільник «Слуги» на Київщині запропонував звертатися до нього потенційних лідерів цих ОТГ: мовляв, з ними буде проведено оцінювання якості, соціологію та обрано найкращих. Цікаво, що всі ці ОТГ знаходиться на території округу Дубінського. Чомусь інші громади очільника обласного осередку партії президента не зацікавили…

Після презентації журналісти задали питання відносно сумнівних кадрових рішень «слуг». Зокрема, преса поцікавилася у пана Дубінського, чому головою Білоцерківського партійного осередку та керівником районного штабу партії «Слуга Народу» (виборчий округ №90) було призначено саме Дмитра Киришуна, відомого організатора «тітушок» під час Антимайдану у 2014 році. Втім, Олександр Дубінський аргументував відсутністю доказів та очевидно поставив під сумнів правдивість численних публікацій у ЗМІ відносно вищезгаданого Киришуна:

«Пан Киришун працював, ще в далекому минулому, в аграрній фірмі з людиною Тітушко - справжнім, власне, на цьому його зв'язок з «тітушками» закінчується. Він не є фігурантом кримінальних справ по «Майдану», не є фігурантом якихось навіть розборок. А чому виникають питання по Киришуну, із моєї точки зору, Білоцерківський район є районом з одним із найсильніших електоральних напруг, тому що там є інтереси Василя Хмельницького, чинного мера Дикого і ще двох груп впливу, які хотіли би призначити свого голову. Всі ці групи, щоб Ви просто розуміли, приходять до нас з пропозиціями якимось чином, об'єднається, домовиться. І все дуже сильно не хочуть з Киришуном мати справу, тому що в нього зараз там рейтинг досить високий, навіть вище ніж у людей, які претендують на посаду міського голови ОТГ у Білій Церкві. Тому я пов'язую це з цим. Якщо у вас будуть докази, конкретні факти - то будь ласка. Що стосується кримінальних розглядів, у нас за кримінальним кодексом, до речі зміненим після Революції Гідності, я зараз як народний депутат напишу на вашу газету заяву в поліцію і в мене через дві години буде ЕРДР і кримінальна справа. Тому кримінальних справ може бути багато, а вирок – один, чи не бути його»

Також «Моя Київщина» поцікавилася у Олександра Дубінського щодо його вибірковості у боротьбі з корупцією на Обухівщині, зокрема, ігнорування корупційних схем в мерії Обухова, які процвітають майже 10 років та навпаки боротьбу з керівництвом Обухівської райради, яке працює зовсім нещодавно. Щоправда, нардеп таку вибірковість відкидає:
«Нема ніякого вибіркового підходу. Справа мера Левченка (мера Обухова, - Ред) , наскільки я знаю, знаходиться в суді. Ми довели справу до суду, а далі вже працює судочинство. Суд першої інстанції його виправдав, а в суд другої інстанції подана апеляція. Ми навіть  будемо готові прийняти його до лав «Слуги народу» після остаточного виправдання».

Інше питання – навіщо Левченку йти в партію, в якій голови обласних осередків нацьковують проти своїх потенційних однопартійців поліцію і прокуратуру?..

Цікаво і те, що Олександр Дубінський чітко назвав час, коли суди почнуться проти голови Обухівської районної ради Лариси Іллєнко.

«Іллєнко, якій інкримінують підозру  в перевищення службових повноважень в середині червня, має постати перед судом і отримати відповідну міру покарання. Хочу зауважити, Що   Обухівська райрада є розпорядником бюджету району, і та кількість кримінальних справ щодо  його розкрадання, не йде ні в яке порівняння з кількістю аналогічних злочинів в місті Обухові, місті Василькові чи будь-якому іншому місті області» - зазначив Дубінський.

Варто нагадати, що обізнаність Дубінського у кримінальних провадженнях пов’язана з тим, що він сам тисне на силовиків, вимагаючи від них відкриття кримінальних проваджень. До речі, раніше Дубінський вже переслідував журналістів із заявами до правоохоронних органів. Тепер настала черга його політичних опонентів, проти яких відкриваються кримінальні провадження, але, в результаті, як у випадку зі згаданим вище Олександром Левченком, в судах ці справи, написані на колінці, швидко розвалюються…

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Надія Савчук
журналістка