#

Відновлення триває: як відбудовують Ірпінь

02.06.2023 10:51
Відновлення триває: як відбудовують Ірпінь
Будинки поступово відновлюються

Частина Київщини, яка знаходилася під окупацією РФ, нині активно відбудовується: зводяться нові житлові будинки, ремонтуються навчальні та медичні заклади. Відновлення пошкодженої інфраструктури відбувається як за рахунок коштів обласного бюджету, так і з допомогою міжнародних партнерів. «Моя Київщина» побувала в Ірпені, де активно працюють над відбудовою пошкоджених і знищених будинків, причому не лише багатоповерхівок, але і приватного сектору

Велика увага приділяється Ірпеню, як одному з найбільш зруйнованих міст області, - тут за час окупації було пошкоджено 10,5 тисяч будівель. Це 48% від усього житлового фонду Ірпеня, що у загальній сумі збитків складає 17,7 млрд гривень.

Минулого тижня поблизу житлового комплексу "Ірпінські Липки" в Ірпені розпочалося комплексне відновлення приватного сектору – будинки там були частково пошкоджені або зруйновані внаслідок повномасштабного вторгнення рф. Програма комплексної відбудови стартувала у 2023 році за завданням Президента України. Як зазначив голова Київської ОВА Руслан Кравченко, відновлення будинків відбуватиметься за принципом «побудувати краще, ніж було».

«Спільно з командою міжнародних партнерів, Ірпінської влади, Київської обласної військової адміністрації презентуємо наш проєкт комплексної відбудови, яка розпочалась у 2023 році за завданням Президента України. Перед нами стоїть задача – комплексна та якісна відбудова житла, щоб люди могли повертатися до своїх осель та жити повноцінним життям", – зазначив Кравченко.


Комплексна відбудова мікрорайону, де проживає 300 людей, передбачає капітальний ремонт 31 приватного будинку, а також демонтаж та будівництво 30 малоповерхових житлових будинків площею від 70 до 180 кв. м.

Відновлення цього мікрорайону відбуватиметься за кошти місцевого та обласного бюджетів. Відбудовувати оселі допомагатиме Агентство ООН у справах біженців, які надали понад 2 мільйони доларів США на придбання будівельних матеріалів. До відбудови, зокрема долучиться вже знаний в Україні міжнародний благодійний фонд Global Empowerment Mission (GEM) у партнерстві з Фондом Говарда Г. Баффетта, який надасть вікна на суму 1 млн доларів США для встановлення на пошкоджених об'єктах.

«Усі проекти, які ми реалізуємо – у партнерстві з фондом Global Empowerment Mission. Тут ми надаватимемо вікна на суму 1 мільйон доларів. Частина цих вікон піде на приватні будинки сьогоднішнього проекту, а інша частина на інші будинки як Ірпеня так і Київської області» – розповів засновник Фонду Майкл Капоні.

Загалом вищезгаданий фонд вже надав чимало фінансових ресурсів для відбудови Київщини. Як розповів директор фонду представництва Global Empowerment Mission в Україні Андрій Негрич, після суттєвої допомоги у відбудові міста Буча, прийшла черга зосередити зусилля на Ірпені. 

«Що стосується наших попередніх проектів, самим знаковим з них стала відбудова вул. Вокзальна у місті Буча. Взагалі ми вже біля 30 великих проектів втілили в життя і основна їх кількість саме в Бучі, але є і по всій Україні. Зараз ми дійшли до відбудови міста Ірпінь, спільно з головою КОВА Русланом Кравченко підписали меморандум про співпрацю і взяли на себе зобов’язання по заміні та встановленню вікон на цьому об’єкті і не тільки, тому що загальна сума, яку ми надаємо у вигляді вікон Київщині – 1 мільйон доларів», - говорить Андрій Негрич.

Про необхідність підтримки міжнародних партнерів, держави і Київської обласної військової адміністрації наголосив Ірпінський міський голова Олександр Маркушин, дякуючи усім, хто долучився до проекту.

«Нове будівництво» – це величезна робота, яку ми почали три місяці тому нашою командою та командою КОВА. Хочу сьогодні всім подякувати: архітекторам, проектантам, керівнику обласної військової адміністрації та заступникам, які всі три місяці потужно нам допомагали. І звичайно, я хочу подякувати керівнику Фонду GEM і представникам ООН за підтримку, яку вони погодилися нам надати, бо Ірпінь – це найбільш пошкоджене місто області», - зазначає Олександр Маркушин.


Побажання людей у процесі відбудови приватного сектору, як зазначає місцева влада, обов’язково братимуть до уваги. За підрахунками вже до кінця цього року понад 60 сімей, що втратили житло зможуть заселитися у власні домівки. Окрім цього заплановано капітально відремонтувати усю вулицю мікрорайону, перекласти комунікації, облаштувати нове сучасне освітлення вулиць. Капітальне будівництво очікує і на дорогу з мостом на Гостомельському шосе.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Надія Савчук
журналістка