#

Вікові ліси на вирубку: як структури одіозного нардепа перетворюють Київщину на пустелю

07.08.2018 05:04
Вікові ліси на вирубку: як структури одіозного нардепа перетворюють Київщину на пустелю

Поки силові органи переможно розповідають про успіхи в боротьбі з корупцією, під патронатом скандального нардепа в Бучі хочуть знищити понад два гектари чудового дубово-грабового лісу

Уже більше двох років триває боротьба бучанської громади проти ТОВ «Комфорт ЛТД» за унікальний віковий дубово-грабовий ліс. Схема, яку використовують забудовники, досить проста – відбувається захоплення лісів, які потім оперативно вирубаються.

Згідно з реєстрами, директором ТОВ «Комфорт ЛТД» є депутат Бучанської міськради від фракції «Блок Петра Порошенка» Алла Карпенко, а його власником – Людмила Ареф’єва, дружина екс-депутата Київської обласної ради від Партії Регіонів Сергія Ареф’єва. Сам Ареф’єв був помічником в нардепа Ярослава Москаленка в попередньому скликанні. І хоча зараз Москаленко не взяв його в свою команду помічників, але спільні справи у них збереглися. Так, з відкритих джерел відомо, що саме Ареф’єв займався для Москаленка оформленням мисливських угідь в межах його 96 округу.

У черві 2017 року за ТОВ «МСК «Кампа», беніфіціарами якої є вже згаданий Ареф’єв та ще один помічник Москаленка Андрій Алексєєв, Київською обласною радою було закріплено понад 11 тисяч га мисливських угідь на території Іванківського та Бородянського районів. У травні 2018 року КОДА почала процедуру оформлення 14 га  лісу в Переяслав-Хмельницькому районі в довгострокове користування ТОВ «Рижа Білка», яка зареєстрована в Бучі на людей, пов’язаних з Ареф’євим. Колишнім директором і власником підприємства була Алла Карпенко.

Любов до лісів стосується не лише мисливства і вирощування тварин. У Бучі структури, пов’язані з колишнім «регіоналом», а нині головою депутатської групи «Воля народу» у Верховній Раді використовують ліс під багатоквартирну забудову. Точніше – спочатку ліс йде під вирубку, а вже потім – під забудову.

Невеличкий екскурс в історію. У лютому 2016 року відбулись громадські слухання стосовно забудови даної земельної ділянки. Громада одностайно виступила проти такої ініціативи ТОВ «Комфорт ЛТД» та Бучанської міської ради. На громадських слуханнях було прийнято рішення відхилити план забудови, розірвати договір з орендарем і створити в даному місці рекреаційну зону. Та попри рішення громада міський голова Анатолій Федорук, маючи підконтрольну більшість в Бучанській міський раді фактично на догоду Москаленку, протягує  забудову земельної ділянки через рішення сесії. З даного приводу активісти звертаються у місцеву прокуратуру, яка відкриває кримінальне провадження по цьому факту та передає справу в місцеву поліцію, де вона «успішно» тоне.

Згодом вже Київська обласна прокуратура з даного питання відкриває провадження і звертається до суду визнати недійсним договір оренди з ТОВ «Комфорт ЛТД». Тим часом «Комфорт ЛТД» підписує договір субпідряду з ОК ЖБК «Кампа Парк». Дана компанія також пов’язана з Сергієм Ареф’євим. Так, колишнім керівником цієї фірми була Тамара Колісніченко, яка також є керівником ПП «КАМПА» власником якого є Сергій Ареф’єв. 

Далі – більше. Минулого року на скандальній забудові спливає будівельна фірма «Орлан Інвест» скандального  забудовника Антона Мирончука, наближеного того ж Москаленка, а також до екс-мера Ірпеня Володимира Карплюка та заступника голови КОДА Юрія Денисенка. У червні 2017 році ОК ЖБК «Кампа Парк» переоформили на людей Мирончука. А вже в серпні цього ж року представники забудовника намагалися зрізати віковічні дуби. Під тиском громади та поліції вирубку припинили. Ділянка зараз перебуває під арештом, тривають суди. Прокуратура програла суд першої інстанції, під тиском громади обіцяла подати апеляцію.

Наразі боротьба за ліс в Бучі триває. Чи вдасться громаді перемогти патронат одіозного нардепа Москаленка, який, як бачимо, має вплив  серйозний вплив на своєму 96 окрузі – покаже час. У будь-якому разі знищення колишнім «регіоналом»легень Київської області люди навряд чи колись пробачать…

Антон Болбочан, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Facebook