#

Усе буде по-старому: чому Мозоль не зацікавлений у реформі "Київоблгазу"

19.05.2022 10:53
Усе буде по-старому: чому Мозоль не зацікавлений у реформі "Київоблгазу"
Володимир Лейчук та Ігор Мозоль

Монополіст на ринку газових послуг у Київській області нещодавно отримав нового керівника. Ставленик олігарха Фірташа Дмитро Дронов, нібито, отримав нову посаду в Київській ОВА. Натомість мегаприбутковим підприємством поставили керувати Руслана Писанко, який у компанії працював на посаді технічного директора. Проте формальна відсутність Дронова не зменшить кількість корупційних схем, адже в структурі компанії залишилися "професіонали"

Нещодавно стало відомо, що Дмитро Дронов покинув посаду, де перебував понад 5 років. Імовірно, причиною стало відкрите кримінальне провадження. За інформацією ЗМІ, Дронов разом зі своїм братом Сергієм та керівниками структурних підрозділів АТ "Київоблгаз"  створили схему з вимагання та привласнення грошей комунальних підприємств та бізнесу. Із матеріалів справи відомо, що при проведенні газифікації та реконструкції систем газопостачання на території Київської області послуги здійснювались через підрядні організації, що афілійовані з Сергієм Дроновим.

Тобто Дронов "наполегливо рекомендував" державним та комунальним підприємствам замість АТ "Київоблгаз" підконтрольні фірми для укладання договорів на обслуговування газового господарства. Про схеми шахрайського відключення клієнтів по всій Київській області видання "Моя Київщина" повідомляло протягом останніх років, коли політика компанії стала надзвичайно агресивною, а скарги приходили мало не кожного дня. Шантаж та вибивання боргів, абсолютна відсутність людяності та поваги – ось основні важелі впливу на споживачів газу, яких у Київській області налічується майже мільйон.

Неодноразово в мережі були публікації про те, як співробітники "Київоблгазу" (зазвичай цим займається спеціальна група), порушуючи закон, відключають людей від газопостачання за дріб’язкові борги. Наприклад, у пристоличному ЖК "Софія Київська" 300 квартир було відключено через чотирьох боржників. Відключити від постачання газу могли й за публікацію в соціальних мережах, як це сталося з мешканкою Білоцерківського району.

Під виглядом ремонтних робіт, або ліквідації аварійної ситуації, працівники "Київоблгазу" відключали тисячі родин, яким для відновлення послуги доводилося платити особисто Дронову. Підключенням до мережі на Київщині займалися тільки структури сімейства Дронових, адже конкурентів просто знищували.

Читайте також: Чорний піар, або Як "Київоблгаз" Фірташа дискредитує конкурентів

Зрозуміло, що крім Дронова та його брата у схемі з кошмарення бізнесу, який найбільше страждав від їх злочинної діяльності, було ще чимало співробітників компанії. Звільнення багаторічного керівника не змінює ситуацію кардинально. Фактично, шантаж та відключення будуть тривати і далі, адже виконавці залишаються на своїх місцях.

Одним із пособників злочинної діяльності Дронова був Ігор Мозоль, який і далі працює в компанії. він офіційно очолює Службу економічної безпеки, а якщо простою мовою – "кошмарить" людей і бізнес. Свою кар’єру починав у МВС: був співробітником Управління боротьби з організованою злочинністю Києва та області, очолював відділ протидії злочинам у бюджетній сфері Управління захисту економіки у місті Києві.

Сприяв швидкому росту кар’єри Ігоря Мозоля його батько Анатолій, який займав високі посади в Академії МВС. Зараз на кафедрі кримінології та кримінально-виконавчого права викладає Станіслав Мозоль. Він - молодий науковець-теоретик, жодного дня після закінчення академії не працював у міліції/поліції, але перебуває у званні підполковника. На місцевих виборах 2020 року Станіслав Мозоль балотувався до ради Пристоличної ОТГ від партії "Перемога Пальчевського", але не отримав жодного голосу підтримки.

Ігор Мозоль залишається типовим представником старої ліквідованої міліції, адже продовжує чинити беззаконня в "Київоблгазі". Саме він курує діяльність компаній Дронова, які під виглядом працівників облгазу вриваються на підприємства чи до приватних осель, щоб пломбувати лічильники або повністю відрізати від газопостачання. Вони постійно порушують закон, але керівництво "Київоблгазу" все вирішує на рівні місцевих відділів поліції.

Якби власник компанії Дмитро Фірташ хотів щось змінити, то з посади прибрали б не тільки Дронова, а й усіх його поплічників. Вважати, що олігарх не знав про схеми – безглуздя, більше того, свого роду благословляв свавільні дії проти деяких чиновників, щоб тиснути на державний апарат. Права рука Дронова (читай Фірташа) по "кошмаренню" бізнесу та громадян далі спокійно працює.

Зараз надзвичайно складний час, адже чимало людей втратили дохід. При цьому відмовитися від газопостачання, перейти на інший спосіб опалення будинків, приготування їжі – іноді просто неможливо. Відповідно – борги будуть зростати, адже людям платити буде просто нічим. Але мажорам, які звикли жити на широку ногу, просто начхати на проблеми людей. Вибити гроші – основна ціль на найближчі місяці. Саме тому будуть з’являтися нові, більш вишукані та цинічні схеми, щоб забрати останнє.

Безкарність за минулі злочини дозволяє їм продовжувати свавілля, а "спеціалістів" по вибиванню вистачає. Такі як Мозоль залишаються на своїх місцях, а значить нічого доброго жителям столичного регіону та бізнесу чекати не варто.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Анатолій Тихий
журналіст