#

Наступити на Мозоль: хто допомагає Дронову "кошмарити" Київщину та розкрадати майно олігарха Фірташа

07.10.2021 08:00
Наступити на Мозоль: хто допомагає Дронову "кошмарити" Київщину та розкрадати майно олігарха Фірташа
Колаж порталу "Моя Київщина"

Доки олігарх Дмитро Фірташ перебуває за межами України, його майно у різних структурах потроху дерибанять. Лакеї відчули безкарність і вседозволеність, адже відсутній стримуючий фактор. Порядок намагалася навести дружина Фірташа, яка навесні розпочала масові зачистки на телеканалах, а також повикидала менеджерів із деяких облгазів. Проте до "Київоблгазу" руки не дійшли, адже Дронов намагається ретельно приховувати свої злочини

Видання "Моя Київщина" уже неодноразово повідомляло про злочинні дії керівництва компанії "Київоблгаз", коли жертвами незаконних відключень від газопостачання подекуди стають навіть ті, хто справно платить за газ. Питання припинення газопостачання є критичним в опалювальний сезон, адже співробітники компанії діють цинічно та нахабно, щоб отримати мінімальний супротив від населення.

При цьому на приватну фірму "Київоблгаз" проросійського олігарха Фірташа не мають впливу ані представники місцевої влади, ані силовики. Тисячі людей, які не зможуть оформити субсидії, будуть змушені замерзати. А нещодавно монополіст повідомив про кількість боржників серед юридичних осіб у Київській області, тому під загрозою відключень можуть опинитися цілі міста.

Особистим бізнесом Дронова стали відключення: спеціальні бригади вриваються на приватну територію, коли вдома нікого немає, та пломбують лічильники. Якщо власники помешкань на місці, то розігрують інший сценарій – нібито у бригади є інформація про аварійну ситуацію, тому потрібно терміново перекрити газ. Але вже потім повідомляють про борги, яких насправді може й не бути…

Головна роль у цій діяльності відведена соратнику Дронова – Ігорю Мозолю. У "Київоблгазі" він офіційно очолює Службу економічної безпеки, а якщо простою мовою – "кошмарить" людей і бізнес. Свою кар’єру починав у МВС: був співробітником Управління боротьби з організованою злочинністю Києва та області, очолював відділ протидії злочинам у бюджетній сфері управління захисту економіки у місті Києві Департаменту захисту економіки Національної поліції України.

Сприяв швидкому росту кар’єри Ігоря Мозоля його батько Анатолій, який займав високі посади в Академії МВС. До слова, він і досі працює в академії – на кафедрі кримінології та кримінально-виконавчого права. Цікаво, що на цій кафедрі викладає ще однин Мозоль – Станіслав Анатолійович. Він молодий науковець-теоретик, жодного дня після закінчення академії не працював у міліції/поліції, але перебуває у званні підполковника. На місцевих виборах 2020 року Станіслав Мозоль балотувався до ради Пристоличної ОТГ від партії "Перемога Пальчевського", але не отримав жодного голосу підтримки.

Ігор Мозоль залишається типовим представником старої ліквідованої міліції, який зараз продовжує чинити беззаконня в "Київоблгазі". Саме він курує діяльність компаній Дронова, які під виглядом працівників облгазу вриваються на підприємства чи до приватних осель, щоб відключати або повністю відрізати від газопостачання. Вони перевищують свої повноваження, часто порушують закон, але керівництво "Київоблгазу" все вирішує на рівні місцевих відділів поліції.

А вже якщо користувача відрізали від газопостачання, то підключенням будуть займатися окремо визначені компанії, які мають відповідні дозволи та ліцензії. До слова, цей ринок також контролює Дронов, а конкурентів намагається знищити інформаційно. На сторінці "Київоблгазу" у Facebook було пряме звинувачення компаній-конкурентів у шахрайстві.

Актуально: Чорний піар: як "Київоблгаз" Фірташа дискредитує конкурентів.

За даними нашого видання, Мозоль дуже вимогливий не тільки до своїх підопічних, а й до працівниць секс-індустрії, послугами котрих регулярно користується. На форумі проституток Києва керівник Служби економічної безпеки облгазу отримав цікавий відгук.


Тандем Дронова-Мозоля звинувачували у спробі рейдерського захоплення майна компанії, що фактично належить Фірташу. Мова йде про колишній санаторій у селі Пухівка Броварського району. Нібито Дронов форсував "віджим" території через Мозолів, які мають зв’язки у правоохоронній системі, проте спроба не увінчалася успіхом. Щоправда в оточенні Фірташа тоді не звернули на це увагу, адже питання екстрадиції до США було на першому місці.

Декларації і Дронова, і Мозоля свідчать, що вони живуть далеко не на одну зарплату. Очевидно, що в "Київоблгазі" знайшлися можливості для неофіційного заробітку, проте методи – цинічні. Фіктивні борги абонентів, тиск на підприємства, постійні відключення – набивають кишені топ-менеджерів газового монополіста. У результаті звичайні клерки будують собі маєтки у передмісті Києва і вважають себе великими начальниками.


Але їхні нахабні дії цілком свідомі: зараз Дронов перебуває не в найкращих стосунках із Фірташем, тому під час чергової зачистки може втратити посаду. А власнику "Київоблгазу" варто зайнятися цим якнайшвидше: репутацію повернути буде дуже складно, а люди не готові терпіти хамського ставлення і обирають собі нового постачальника послуг – державний НАК "Нафтогаз".

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Анатолій Тихий
журналіст