#

Нова ректорка Київського обласного інституту післядипломної освіти: хто така Віра Рогова

23.02.2024 13:36
Нова ректорка Київського обласного інституту післядипломної освіти: хто така Віра Рогова
Віра Рогова

Ексзаступниця міністра освіти і науки України та колишня директорка департаменту освіти і науки Київської ОДА Віра Рогова стала ректоркою КНЗ КОР "Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів". На початку лютого заступниця голови Київської обласної ради Тетяна Семенова представила її колективу інституту. Хто така Віра Рогова та що означає її повернення на Київщину читайте у сьогоднішньому матеріалі

Віра Борисівна Рогова народилася 1965 року в селі Бакшеєвка Харківської області. 1984 року закінчила Харківське педучилище за спеціальністю "Початкова освіта", 1996 року – Український педуніверситет ім. М. Драгоманова за спеціальністю "Українська мова і література", а 2020 року – Білоцерківський аграрний університет за спеціальністю "Публічне управління та адміністрування".

Із 2015 по 2020 рік Рогова працювала директором Департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації. 2020 року її перевели на посаду заступника голови Житомирської обласної державної адміністрації, де вона керувала департаментом праці, соціальної та сімейної політики, а також управлінням освіти та науки.

Читайте також: Директор департаменту освіти і науки Київської ОДА Віра Рогова: Для нас головне – якість і доступність усіх освітніх послуг

23 грудня того ж року члени Кабміну проголосували за призначення Віри Борисівни - заступницею Міністра освіти і науки України.

Як заступниця міністра освіти Лісового Рогова періодично проводила зустрічі із керівниками департаментів освіти усіх областей України, двосторонні зустрічі із освітянами-іноземцями, а також відвідувала заходи закордоном. Зокрема, у межах глобальної програми Британської Ради "Language for Resilience" під час проведення заходу "Викладання та навчання у важкі часи" у польському Кракові зустрілася із 226 вчителями англійської мови, які вимушено переміщені в інші регіони України або ж навчають тимчасово переміщених учнів.


До того ж Віра Борисівна доволі часто з’являлася у медійному просторі. Вона часто дає інтерв’ю, де компетентно коментує питання освіти, а також публікує відеозвіти про роботу. Неодноразово новопризначена ректорка з’являлася на телебаченні.

Читайте також: Заступниця Міністра освіти і науки України Віра Рогова: Російсько-українські відносини в підручниках із історії буде переглянуто  

4 квітня 2023 року Кабінет Міністрів звільнив Рогову з посади заступника міністра освіти і науки. Тоді ж заступником міністра освіти і науки з питань європейської інтеграції став Євген Кудрявець. За словами міністра Оксена Лісового, із Кудрявцем він працював понад 10 років в Малій академії наук, де він останні роки очолював міжнародну діяльність.

Натомість Віру Рогову призначили ректоркою КНЗ КОР "Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів". 6 лютого 2024 року заступниця голови Київської облради Тетяна Семенова у присутності колективу інституту привітала Віру Борисівну із призначенням.


Віра Рогова разом із чоловіком проживають у Білій Церкві. За даними декларації за 2022 рік, новопризначена ректорка володіє двома земельними ділянками в селі Матюші, що у Фурсівській громаді, а її чоловік Анатолій має житловий будинок та земельну ділянку в Білій Церкві. Анатолій Рогов також має автомобіль Mercedes-Benz B180 CDI 2014 року випуску.

Зауважимо, що Віра Рогова має великий управлінський та фаховий досвід. Має почесне звання "Заслужений працівник освіти України", нагороджена нагрудним знаком "Відмінник освіти України". Загальний стаж роботи – 36 років. На Київщині, насправді, вкрай бракує спеціалістів такого рівня. На посаді ректорки, як наголосила Рогова, вона працюватиме над впровадженням позитивних змін у систему роботи закладу післядипломної освіти як незмінного флагмана освіти в Київській області.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Антон Болбочан
журналіст