#

За квотою Єрмака: хто такий новий керівник СБУ Київщини

01.05.2021 15:38
За квотою Єрмака: хто такий новий керівник СБУ Київщини
Сергій Заяць

Нещодавно Володимир Зеленський звільнив із посади голови управління СБУ в Києві та Київській області Олега Головаша, а на його місце призначив Сергія Заяця. Що відомо про нового керівника та чого від нього чекати, читайте в сьогоднішньому матеріалі

Посада головного СБУшника столиці та області надзвичайно затребувана та, як показує практика, доволі "нестабільна". Наприкінці серпня 2019 року її зайняв Сергій Болдир, що був креатурою голови СБУ Івана Баканова, а вже у травні 2020 року – Олег Головаш. Нагадаємо, що інформаційний портал "Моя Київщина" аналізував причини цих кадрових змін у спецслужбі.

Прийшла весна, а разом із нею – ротація керівників. 24 квітня 2021 року Зеленський видав указ про звільнення Сергія Заяця із посади начальника Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області. Цього ж дня Президент видав указ №172/2021:

Призначити Заяця Сергія Сергійовича начальником Головного управління Служби безпеки України в місті Києві та Київській області.

Специфіка займаних посад пояснює відсутність у вільному доступі розгорнутої інформації про життя та діяльність новообраного очільника СБУ Києва та області.

Що відомо про Сергія Заяця?
  • Народився 4 лютого 1973 року в Кіровоградській області.
  • Здобув вищу освіту за спеціальністю економіка підприємства.
  • У Службі безпеки України працює з 1998 року.
  • У системі просування по військовій службі пройшов усі щаблі: від оперуповноваженого в регіональному Управлінні до керівних посад за напрямками боротьби з корупцією та контррозвідувального захисту економіки держави.
  • Має значний досвід оперативної та управлінської роботи в Центральному управлінні СБУ.
  • Військове звання полковник присвоєне в січні 2014 року.
  • Із 7 листопада 2019 року очолював Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області.
  • Одружений, виховує сина.

Як бачимо, перед нами фактично ідеальне резюме на ключову державну посаду.

Про "скелети в шафі" і причини зміни кадрів

"Моя Київщина" повідомляла, що телеграм-канал "Shadow Anonymous" "засвітив" деталі зміни керівництва СБУ столичного регіону. У дописі зазначено, що причину призначення Заяця на посаду слід шукати в його хороших зв’язках із Миколою Беззубенком – одним із впливових радників керівника Офісу Президента Андрія Єрмака. За чутками, останній свого часу пообіцяв колезі та товаришу Заяцю допомогти зайняти вищу посаду в Києві:

У столиці в Заяця є житло, недобудований будинок, навчання дітей. "Франик" йому не зайшов як місце проживання.

Такі статки новообраного керівника СБУ столиці та області підтверджують дані декларації за 2020 рік: квартира в Києві (95,2 кв м), недобудований дачний будинок (140 кв м) у селі Осещина Вишгородського району.

Також анонімний телеграм-канал повідомляє, що позиції Беззубенка останнім часом зміцнилися завдяки історії з арештом на хабарі його підлеглого Романа Неговєлова:

Беззубенко пішов вирішувати питання Неговєлова до заступника голови ОП Олега Татарова, який має безмежний вплив на ДБР, і вони не лише допомогли повернути заставу Неговєлову, але й вирішили разом захистити дисертацію. Дисертація Беззубенка, а Татаров – його науковий керівник.

Як повідомляється в дописі каналу, призначенням Заяць зобов'язаний і Михайлу Саакашвілі, якому пообіцяв свої послуги у справі Семена Семенченка та незаконної ПВК:

Саакашвілі хотів увійти в бізнес Семенченка по найманцях через свою людину Сергія Борисенка, який став спонсором двох фірм Семенченка – "DBC Україна" і "Донкорп". Борисенко не казахський бізнесмен, як його називають, а дніпропетровський: оплачував проживання депортованого Саакашвілі у Варшаві; пов'язаний із його спонсором – міліонером Кобою Накопією, – який давав гроші на "Рух Нових сил" і на партію Михайла Саакашвілі ЕНД в Грузії.

Також наголошується, що соратники Семенченка впевнені, що справу СБУ замовив Борисенко. За даними каналу, останній незадоволений роботою підлеглих Олега Головаша, які ведуть слідство: за місяць Семенченка жодного разу не викликали на допит, слідчих дій ніяких немає, він сидить в упорядкованій камері з телевізором і холодильником в ІТТ СБУ, соратники по ПВК – удома. Тому зміна керівника була просто необхідністю.

До слова, телеграм-канал також пророкував відставку першому заступнику голови СБУ Василю Малюку. Чи відповідатимуть такі прогнози дійсності, покаже час.

За твердженням експертів, "Shadow Anonymous" контролюється російськими спецслужбами. Він систематично інформує та дезінформує українську аудиторію та відволікає увагу. Наприклад, в одній із останніх публікацій було свідомо перекручено інформацію про справжніх кураторів нового керівництва Київщини шляхом замовчування зв’язків із Поліщуком.

Як стало відомо "Моїй Київщині", для ексочільника структури Головаша звільнення стало дуже неочікуваним. Причина втрати посади видається смішною: підозра в корупції, що так і не підтвердилася.

Варто зауважити, що заміну Головашу знайшли одразу: у той же день до виконання обов’язків приступила нова людина. А колишній головний СБУшник Києва та області наразі залишився без роботи…  

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Антон Болбочан
журналіст
Теги: