#

Як Медведчук націлився на Київщину

27.08.2018 05:08
Як Медведчук націлився на Київщину
Віктора Медведчука вважають одним з найбільш одіозних фігур українського політикуму

Одіозний кум президента Росії Володимира Путіна Віктор Медведчук після багаторічної мовчанки знову з’явився у публічній політиці. Показово, що в регіонах його інтереси представляє чимало цікавих персонажів. Однією з ключових для Медведчука є Київська область. «Моя Київщина» вирішила дослідити, хто і як планує допомагати екс-голові Адміністрації президента Кучми в столичному регіоні

Останні кілька тижнів ознаменувалися низкою інформприводів навколо не надто публічного Віктора Медведчука. Чого лише вартують скандали з появою дружини Медведчука Оксани Марченко на «1+1» у шоу «Танці з зірками», а також історією з обрізанням сценарію до фільму «Стус» - на догоду колишнього адвоката видатного поета. Також у ЗМІ повідомили про те, що кум Путіна взяв під контроль телеканал «112 Україна». Цікава деталь – новий генеральний продюсер цього каналу 30-річний Артем Марчевський у 2015 році брав участь у виборах депутатів до Київської міськради від партії «Право народу». На цю партію, як виявилось, зав’язано чимало людей з оточення кума Путіна. Щоправда, зараз на черзі новий проект – сигналом цьому стало входження Медведчука до партії «За життя!»…

Щодо нинішньої партійної приналежності Медведчука – варто говорити відверто: даний політпроект насправді фактично з самого початку орієнтувався на нього, тоді як Вадим Рабинович та Євген Мураєв процес там контролюють досить умовно. Головним куратором-організатором «За життя!» на Київщині виступає особливо наближена та довірена особа Медведчука – Юрій Загородній, екс-заступник голови Адміністрації президента часів Кучми. За інформацією «Моєї Київщини», саме він взяв персональну відповідальність за результат на Київщині. Ще одним відповідальним за Київщину є Сергій Боголюбов. Але про нього трохи згодом.

Юрій Загородній – уродженець Васильківщини, займається у Медведчука партійною оргроботою. З серпня 2007 року очолює СДПУ(о). Відомий також тим, що є завзятим фанатом хокею – спільно з Борисом Колесніковим створював Федерацію хокею України (ФХУ), яку вони контролюють і зараз. Формально є головою Київської обласної федерації хокею та за сумісництвом президентом хокейного клубу «Рось». Загалом, у нього чимало чого зав’язано на Київську область. Так, коли Загородній був директором Федарації хокею України) тодішній заступник скандального екс-губернатора-хабарника Максима Мельничука Михайло Царенко очолював столичну міську організацію ФХУ. «Хокеїстів» на Київщині взагалі чимало: чинний заступник КОДА Юрій Денисенко, скандальний забудовник, директор «Орлан-Інвест груп» Антон Мирончук (до слова, очолює Олімпійський комітет Київщини), який близький до скандального нардепа Ярослава Москаленка, є великими прихильниками хокейного руху Київщини.

За інформацією нашого видання, саме Київщина поряд із Донецькою областю обрані як базові для партійного проекту "За життя!". І працює над цим саме Загородній.

Обличчям партії на Київщині є Сергій Боголюбов – молодий юрист, повністю орієнтований на Загороднього. Після Майдану намагався потрапити у громадську «тусовку», ставши головою правління ВГО «Народна люстрація». Утім, нічим на цьому поприщі не запам’ятався.

Незважаючи на молодість, має значні зв'язки серед політично-бізнесової еліти в США та Європи. Щоправда, назвати його повноцінним політичним гравцем – він виконує усі інструкції з боку команди Медведчука. Разом з ним по Київщині їздять камери «112» і NewsOne і навіть «Інтер», які роблять позитивні сюжети про головного спікера «За життя!» на Київщині. Відповідальним за медіа, за інформацією «Моєї Київщини» є багаторічний особистий прес-секретар Медведчука Олег Бабанін (до речі, у 2015 році теж числився у списку «Право народу» на виборах до Київської міськради), який відповідає за медіа-супровід «За життя!» на Київщині. Зокрема, як розповідають джерела в партії, саме він курує спеціально закріплені за Київщиною телегрупи телеканалів «112» та NewsONE, які забезпечують прямі ефіри та сюжети у новинах із заходів за участі Боголюбова та партійного активу.

Відповідальним за фінанси проінформовані особи з керівництва «За життя!» називають Сергія Кондратьєва, який тривалий час працював у банківській сфері (зараз, за деякими даними, перебуває у будівельному бізнесі), і якого називають довіреною особою Загороднього. Кондратьєв фігурував в оточенні Медведчука ще за часів Леоніда Кучми.

І нарешті за безпеку і охорону «медведчуківців» на Київщині, як розповіли нам джерела, відповідає такий собі Бойченко Іван Юзефович – відставний правоохоронець, який має охоронно-детективну фірму «Сварог». Також  займається футбольним клубом "Динамо-Фастів". Зокрема, Бойченко активно допомагав Москаленку стати головою Федерації футболу Київської області.

Але цікавою є його політична біографія. В 2014 році він безуспішно балотувався на позачергових виборах міського голови Фастова від вже знайомої нам партії «Право народу» - тієї самої, від якої балотувався майбутній генпродюсер «112». Вже у 2015 році Бойченко балотувався у Київську міськраду від тієї ж партії «Право народу». Очолював список даної партії до міськради Віктор Чорний – віце-президент Федерації бойового самбо в Україні і керівник ТОВ «Детективне охоронне агентство «Шторм», який у минулому світився у символіці «Українського вибору». Чорний також фігурує серед засновників «Сварога». Цікаво, що під час акцій протесту у 2016 році проти телеканалу «Інтер» люди зі «Сварога» охороняли будівлю каналу.

Враховуючи величезні ресурси групи Медведчука, можна очікувати, що на Київщині (і не лише) окрім «За життя!» люди, які орієнтуються на колишнього голову АП Кучми, опиняться і в інших політичних проектах. Інша справа, що враховуючи реноме кума Путіна, є велика підозра, що сама лише поява прізвища Медведчука викликатиме відторгнення серед населення…

Микола Тицький, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Теги: