#

Як "помирає" Київська обласна лікарня: хронологія діяльності Кучми на посаді гендиректора

18.11.2022 12:47
Як "помирає" Київська обласна лікарня: хронологія діяльності Кучми на посаді гендиректора
Колаж інформаційного порталу "Моя Київщина"

Почнемо з головного моменту в цій історії – мова йде про Київську обласну лікарню, яку більше знають як "чорнобильську". Вона раніше обслуговувала дуже специфічний контингент – переважно ліквідаторів аварії на ЧАЕС, яких у Київській області було дуже багато. Проте з кожним роком їх стає все менше й менше, і не в останню чергу причина цьому – медичне забезпечення. "Моя Київщина" розкаже, як колектив лікарні виступив проти знищення перспективного закладу, а недолугий керівник вчинив як справжній чоловік – "заховався" від проблем

Для початку про керівника закладу Ігоря Кучму. Він нефролог, із 1999 року працював завідувачем відділення нефрології та діалізу Олександрівської клінічної лікарні в Києві. Також був головним нефрологом міста Києва з 2001 до 2012 року, очолює Українську національну діалізну асоціацію. На сайті Центру нефрології та діалізу "Клініка професора Іванова" Кучма значиться головним лікарем із 1 грудня 2019 року. Наприкінці 2021 року Кучма виграв сміховинний конкурс на зайняття посади генерального директора КНП КОР "Київська обласна лікарня", де він був єдиним кандидатом. Ще тоді наше видання наголошувало, що один із етапів обрання керівника закладу був сфабрикованим, проте правоохоронці явно проігнорували цей факт.

Нагадаємо, що конкурсна комісія складалася з дев’ятьох членів: трьох депутатів Київської облради, трьох представників трудового колективу та трьох представників профільних громадських організацій. Трудовий колектив тоді підтримував попереднього керівника – Володимира Єлагіна. Проте депутати явно були зацікавлені в тому, щоб вакантну посаду зайняв хтось інший: уперто не приймали документи Єлагіна, постійно знаходили там помилки. Хоча робити із Єлагіна святого не варто, адже за двадцять років керівництва він непогано розбагатів, а заклад так і не став конкурентним на ринку медичних послуг.

Усі питання щодо конкурсної комісії тоді вирішилися завдяки псевдогромадським організаціям, які навмисне створюються під такі махінації. На відео видно, як "тасують" конверти із найменуваннями громадських організацій: одні складаються в коробку рівними, інші – згорнуті навпіл. У подальшому саме три згорнуті конверти були витягнуті, тому щодо законності проведення конкурсного відбору є багато питань. Як результат, представники ГО синхронно голосували з депутатами Київоблради, а Кучма отримав посаду.


Дуже показовим став той факт, що за понад рік перебування на посаді Кучма так і не зумів наважитися на зустріч із підлеглими. Говорять, що він панічно боїться жінок і зневажливо до них ставиться, що критично заважає комунікації з переважно жіночим колективом. Одного разу його все-таки витягнули на розмову, але після незручного питання він вийшов із залу, хоча обіцяв повернутися за декілька хвилин, його так і не дочекалися. Виставив себе посміховиськом, хоча його всерйоз не сприймали й до цього…

Зосередимося на інших якостях, якими має володіти генеральний директор. Схоже, Кучма націлений виключно на діаліз (процедуру очищення крові від токсинів у пацієнтів із нирковою недостатністю). В інших темах він дуже поверхнево розбирається, а значить не розуміє перспективи їх розвитку. Проте варто зважати, що Київська обласна лікарня не діалізний центр, а багатофункціональний заклад, де консультуються та лікуються люди з різними захворюваннями.

Така недолугість керівника призводить до того, що лікарі втрачають можливість розвиватися у своїх галузях, адже розраховувати на осучаснення подекуди застарілого обладнання не варто. Таким чином, лікарня не може складати гідну конкуренцію іншим закладам, хоча кадровий потенціал – достатній. Підтвердженням цьому слугує той факт, що деякі лікарі через програму медичних гарантій заробляють для закладу по 200-300 тисяч гривень на місяць, а при цьому отримують мізерну зарплатню за колосальну роботу. Чомусь визначений Кабміном мінімальний розмір заробітної плати для лікарів у 20 тисяч гривень (без урахування податків), у більшості закладів став максимальним. Хоча це категорично не правильно, адже кожна робота має відповідно оплачуватися.

Як розповідають працівники лікарні, із оплатою праці був пов’язаний ще один скандал. Гендиректор, попри свою гінофобію, дуже близько спілкувався з юристкою, яку влаштував на роботу. У брудній білизні копирсатися не будемо, але все дійшло до того, що жіночка вирішувала більшість питань різної складності, поки Кучма займався своїми справами. Відповідно вона захотіла отримувати "директорську" зарплату, хоча їй в бухгалтерії чітко пояснили, що це не можливо. Наслідок – частині працівників бухгалтерії довелося звільнитися…

Нагадаємо, що влада Київщини вирішила відкрити реабілітаційний центр для військових на базі обласної лікарні, яку очолює Кучма. Нібито майбутнє відділення передбачає 30 ліжко-місць, але напрацюванням так званої "дорожньої карти" у липні цього року все й закінчилося. Можливо, проблема з керівником закладу, який не може впоратися з поточними проблемами? На сайті закладу ми знайшли скромне оголошення про набір лікарів-реабілітологів, які мають продемонструвати своє бачення розвитку цього напрямку. На цьому поки все...

Цікаво, що після кількох публікацій "Моєї Київщини" у закладі став рідше з’являтися представник проросійської, забороненої в Україні партії ОПЗЖ Юрій Чередніченко. Складно зрозуміти на яких підставах, але Кучма представляв його колективу як свого заступника. Потрібно зважати, що Чередніченко далекий від медицини, адже його доволі скандальна кар’єра була пов’язана з авіацією.

Свій куточок у поліклініці Київської обласної лікарні знайшов ще один депутат облради, представник партії "Слуга народу" Володимир Тимофійчук. Як відомо, він входить до команди скандального нардепа Олександра Дубінського, якого не безпідставно вважають "шісткою" олігарха Коломойського. Зараз Тимофійчук, який постійно кошмарить мера Василькова Наталію Баласинович, очолює комунальний заклад Київської обласної ради "База спеціального медичного постачання". Який зв’язок професійного журналіста Тимофійчука із медициною, не відомо.

Зараз можна констатувати, що позитиву від року перебування Кучми на посаді гендиректора лікарні – не видно. Можливо, фінансові показники скажуть інакше, але дуже сумнівно. Не зрозуміло, яким чином планується розвиток лікарні, адже навіть сайт закладу не змінився, ним не зручно користуватися. Не зроблено жодного кроку, аби збільшити потік пацієнтів, а відповідно й коштів від НСЗУ. Ця функція по замовчуванню покладена на лікарів, але навіщо тоді гендиректор?

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Анатолій Тихий
журналіст