#

За гарного сусіда: коли у Борисполі за Байчаса почнуть агітувати "Пающіє труси"

15.01.2021 08:02
За гарного сусіда: коли у Борисполі за Байчаса почнуть агітувати "Пающіє труси"
Колаж порталу "Моя Київщина"

Невпинне наближення дня голосування та сумніви у власних силах змушують кандидатів видумувати абсолютно різноманітний натюрморт нісенітниць, аби хоч якимось чином запам’ятатися виборцю. Цього тижня у мережі відома співачка, яка "випадково" дізналася про вибори міського голови Борисполя, почала на всю країну розповідати, який хороший її сусід по дачі – Владислав Байчас

Авторка ролику Оля Полякова – відома в Україні співачка, у якої сусідом по дачі є кандидат на посаду міського голови Владислав Байчас. Зауважимо, що майже аполітична Полякова є засновницею та головою політичної партії "Партія білявок". У травні 2019 року Полякова заявила, що створює "першу в Україні партію жінок", але далі заяви справа не дійшла: вочевидь, ніхто не дав під це грошей.

У своєму Instagram, за яким слідкує 2,4 млн людей, Полякова розмістила Stories, де розповіла досі невідомі громадськості речі про Байчаса, зокрема про "надзвичайний" досвід роботи в адміністративному комплексі та неймовірну порядність. Також Полякова закликає голосувати за Байчаса, бо в нього є "серйозний глибокий стержень". Що хотіла цим сказати співачка, можна лише здогадуватися, проте читачі зацікавилися, звідки у неї така детальна інформація про сусіда.


Але почнемо не зі "стержня". Почнемо з порядності. Дачі Байчаса і Полякової розміщені у селі Старе на території полігону Нацгвардії, яка незаконно вибула з державної власності. Перетворенням цієї землі в котеджне містечко займався ніхто інший, як батько Байчаса – Михайло. Проте там свої помістя побудували правоохоронці різного ґатунку, тому жодна перевірка не побачить порушень…

Про Байчаса, який став фаворитом  Полякової, відомо чимало: він - досить відома персона на Бориспільщині. Насамперед його знали як довірену особу колишнього нардепа Сергія Міщенка, який неодноразово обирався до парламенту по 98 округу. Наразі вони залишаються друзями, кумами та бізнес-партнерами.

Починаючи з 2007 року, Байчас був помічником Міщенка у Верховній Раді, коли той був членом фракції БЮТ, але після приходу до влади Януковича обоє оперативно "перефарбувалися". У 2010 році Байчас уперше став депутатом Бориспільської районної ради, яку тоді очолив не без допомоги впливових друзів.

Саме тоді Байчас став членом "Партії регіонів", мотивуючи свій крок тим, що влада має бути монолітною. У 2014 році через Революцію Гідності він подав у відставку. На місцевих виборах 2015 року Байчас знову пішов у депутати, але вже від партії Порошенка "Солідарність". Цікаво, що тоді він вдруге став головою райради.

Варто нагадати, що прізвище Байчаса стало відоме широкому загалу через скандальну ДТП 2010 року за участю його 18-річного сина Дмитра, на той час студента юридичного факультету університету Шевченка. Унаслідок ДТП постраждала жінка-водій другої машини. Нагадаємо, що друг родини Байчасів – екснардеп Сергій Міщенко – перебував у дуже хороших стосунках із Генпрокурором часів Януковича Віктором Пшонкою, називаючи його "батьком". Не виключено, що це вплинуло на кар’єрний ріст сина Байчаса, який зараз працює прокурором Київської міської прокуратури №10.

Також Байчас активно займався бізнесом. Із 1992 року він працював у напрямку продажу пального. У своєму інтерв’ю Байчас зазначав, що образ бандита з 90-х йому сформували опоненти Міщенка, бо не змогли знайти пробілів у біографії останнього. Проте Байчас зазначав, що неодноразово доводилося захищати бізнес, адже траплялися випадки вимагання та крадіжок пального. При цьому він, як колишній боксер, самостійно врегульовував усі проблеми.

 У 1995 році Байчас очолює ТОВ "Найс", яке займається поставками бензину. Цю компанію також називали монополістом з постачання палива для потреб аеропорту. Зараз, згідно з інформацією з держреєстрів, співвласником компанії числиться батько голови райради – Михайло Байчас, дружина – Наталія Байчас, а також Ольга Сєрая (теща народного депутата Міщенка), якій належить 50% компанії.

У біографії кандидата фігурувала ще одна цікава компанія – ВАТ "Євронафтопродукт", якій належить нафтова база в Борисполі. Зараз із прізвищем Байчаса пов’язують цілу мережу заправок у Бориспільському районі. Є й інші компанії, до яких Байчас має безпосередній стосунок: ФГ "Кальне", ПП "Дніпро" тощо.

ЗМІ неодноразово писали, що екснардеп Міщенко та його соратник Байчас мають неабиякий інтерес в аеропорту "Бориспіль". Повідомлялося, що найближчі парковки до терміналів летовища обслуговує компанія "Аеропорт паркінг", засновниками якої є друзі Міщенка. Фірма була створена в лютому 2014 року і без конкурсу перебрала на себе права іншої бориспільської фірми – "ТМД Сервіс". Утім, екснардеп усі звинувачення спростовував.

Також ЗМІ повідомляли, що Байчас разом із рідним братом у 90-х роках займався перевезенням пасажирів аеропорту "Бориспіль". Поряд із тим вони входили до злочинної групи, яка займалася розкраданням багажу, провезенням контрабанди, наводкою на грабіж клієнтів таксі, нелегальною торгівлею, валютними операціями тощо.

Окрім паливного бізнесу, родині Байчаса належить компанія, що займається нерухомістю (ТОВ "Найс-Тауер"), а також величезний земельний фонд на березі Дніпра (загальна площа земель родини Байчасів становить майже 70 га). Також кандидату на пост мера належать мисливські угіддя ТОВ "Ржищівське мисливське господарство", які оформлені на його батька.

Байчас тричі ставав головою райради, тому достеменно знає, яка фірма отримає "правильний" тендер. При цьому він зберігає серйозні зв’язки з правоохоронцями, що вберігає підставних чиновників від кримінальних проваджень. Тому Полякова права - "стержень" в Байчаса є, щоправда, вельми специфічний.

Показово, що низка політичних сил вирішила не виставляти своїх кандидатів на Бориспіль, а підтримати "порядного" і "стержнєвого" Байчаса. Зокрема, це стосується "Слуги народу", від якої він балотувався на виборах 25 жовтня, "Батьківщини", ОПЗЖ та "Нашого краю". Проте ця потужна коаліція не вселяє впевненості в самого Байчаса: дуже схоже, що поява співачки Полякової - істерична спроба хоч якось добрати голоси. Утім, з таким же успіхом Байчас міг би попросити проагітувати за себе "Поющіє труси" - результат був би аналогічний. Себто, нульовий…

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Анатолій Тихий
журналіст