#

Заступник голови Київської облради Тетяна Семенова: Ситуація складна, але ми не здаємося!

24.03.2022 19:04
Заступник голови Київської облради Тетяна Семенова: Ситуація складна, але ми не здаємося!
Тетяна Семенова

«Моя Київщина» поспілкувалась із заступником голови Київської обласної ради та екс-голови Макарівської  РДА Тетяною Семеновою, яка прокоментувала сьогоднішню ситуацію в Макарівській ОТГ.

- Пані Тетяно, яка станом на сьогодні ситуація в Макарівській громаді?

- Макарів під постійними обстрілами. Таке враження, що росіяни хочуть знищити всю інфраструктуру. На вчорашній день виникла потреба в автобусі, щоб транспортувати поранених і вбитих мирних жителів та бійців ТРО. На сьогоднішній день одну машину для цих потреб вже знайшли.

Дуже потерпає Ясногородка, яку двічі на день стабільно посипають «градами», палають житлові будинки людей, які вирішили залишитися. Окупанти засіли в таких населених пунктах як Мотижин, Копилів, Колонщина з усіма населеними пунктами сільської ради, Липівка, Андріївка, Гавронщина, Маковище. Є інформація, що там люди вже не мають ані води, ані харчів, ані ліків. Будь-які домовленості про коридори орки зривають, розстрілюють і не дають приїхати до цих населених пунктів. Ситуація непроста, але здаватися точно ніхто не планує.

- Як відомо, в багатьох населених пунктах зо два тижні не було світла. Чи вдалося бодай десь відновити енергопостачання?

- Світла звичайно немає вже більше 15 днів в вищезазначених населених пунктах. Частково відновили в Ясногородці світло та газ, тому я дуже дякую «Київоблгазу», за те що люди, які там залишились, знаходяться в теплі.  Електрику сьогодні немає змоги відремонтувати, тому що лінія, яку треба відремонтувати, проходить по окупованим територіям.

- Чи ведеться статистика відносно тих, кому вдалося виїхати на більш безпечну територію?

- Мешканцям вдалося виїхати завдячуючи величезним зусиллям влади Макарова, зокрема голови ОТГ Вадима Токаря, його заступників, керівника будинку культури Людмили Колос. Ці люди сьогодні справді герої, які щодня шкільними набитими автобусами евакуйовували людей. Зокрема, було евакуйовано дитячий будинок «Промінь надії», обласний дитячий центр психологічної реабілітації з Копилова. Щодо ЦРЛ в Макарові, то вона також евакуйована.

Звичайно ведемо статистику тих, хто виїхав, щоб повідомити рідних, адже в багатьох окупанти  повідбирали телефони.

- Наскільки зруйнованою є інфраструктура?

- Якщо у відсотках то зруйновано 70%. Це школи, садочки, магазини в центрі, казначейство, адміністративне приміщення ОТГ, відділення поліції, ЦРЛ, аптеки. Снарядом попали в міст, що з’єднує дві частини Макарова через річку Здвиж.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Надія Савчук
журналістка