#

"Зелені" зрадники або Хто зірвав ковідну сесію Київської облради

09.04.2021 19:26
"Зелені" зрадники або Хто зірвав ковідну сесію Київської облради
Київська облрада

«Моя Київщина» дізналася нові подробиці про те, як і чому в четвер, 8 квітня, депутати Київської облради не змогли зібратися на позачергове засідання, на якому мало бути ухвалено низку рішень щодо діяльності медичної галузі та протидії розповсюдженню коронавірусу. Не обійшлося в цій історії без «кидків» з боку деяких депутатів, які представляють президентську політсилу.

Як ми вже писали раніше, позачергова сесія Київоблради, анонсована за день до її проведення, так і не відбулася через відсутність кворуму.  І це при тому, що на цьому засіданні мали розглядатися важливі питання. Зокрема, з приводу ситуації з пандемією, боротьбу з якою влада в Україні наразі явно програє.

«Нині Київщина перебуває в червоній зоні карантину. Ситуація з поширенням коронавірусної інфекції залишається досить складною. На жаль, щодня в області реєструється майже тисяча нових випадків коронавірусної інфекції. Збільшилася й кількість летальних випадків. Зважаючи на це, скликаємо позачергову сесію, аби вирішити важливі соціально-економічні питання. Насамперед ті, що пов’язані з фінансуванням медичної галузі та заходів, спрямованих на протидію розповсюдженню COVID-19. Порадившись із депутатським корпусом,  вирішили не зволікати з проведенням такого засідання, адже від цього залежить здоров’я, а подекуди й життя наших земляків», - зазначив голова Київської обласної ради Олександр Скляров, анонсувавши позачергове засідання облради на четвер, 8 квітня.

Тут варто оговоритися, що чергова сесія облради від самого початку (себто більше місяця тому) була запланована на 12 квітня, тобто на понеділок. Враховуючи вкрай складну ситуацію в облраді з більшістю (зокрема, відцентрові процеси в президентській «Слузі народу»), поспіх Склярова скликати депутатів в цьому контексті, на перший погляд, виглядав досить дивно. Утім, як розповіли «Мої Київщині» поінформовані джерела в облраді, всі фракції коаліції гарантували прихід своїх депутатів та голосування на сесії. Для багатьох було великою несподіванкою, що сесію вирішили зірвати саме народні обранці від «слуг», орієнтовні  на нового очільника Київського обласного осередку «Слуги народу» Андрія Мотовиловця, після того, як з цієї посади відсторонили скандального нардепа Олександра Дубінського.

«Власне, з самого початку підозри у спробах зриву приходу депутатів-«слуг» на засідання були саме по відношенню до Дубінського, який має свою групу депутатів у фракції. Але як показали подальші події, люди Дубінського – і сам нардеп – на засідання, де мали ухвалити рішення щодо боротьби з ковідом, прийшли. А от люди, які орієнтуються на  Мотовиловця – ні», - розповів «Мої Київщині» один з депутатів Київської облради.

За нашими даними, йдеться про 7 осіб. Серед них нашому виданню стало достеменно відомо про три прізвища «слуг»-втікачів. Це – колишній представник «Батьківщини» Сергій Потрясаєв, який представляє Бровари, Олена Шуст, яка очолює Білоцерківський національний аграрний університет, ректором якого багато років був її нині покійний батько, ексрегіонал та «ляшківець» Анатолій Даниленко. Ще одним прогульником виявився депутат-«слуга» і – що дивно –  колишній голова Таращанської РДА Вадим Пасічнюк.

Усю сімку зниклих без вісті «слуг» в авральному порядку розшукувало керівництво фракції. Але безуспішно: виявилося, що депутати, які мали б турбуватися про стан здоров’я жителів області, кудись запропастилися, відключивши телефони. Цікаво, що та ж Шуст в переддень засідання облради в якості голови постійної комісії з питань освіти, науки, культури, духовності та релігії Київської обласної ради інспектувала загальноосвітні заклади Богуслава з метою перевірки доцільного використання державного та обласного фінансування. Але на засідання облради, де мали бути виділені кошти на медичну галузь, яка зараз героїчно бореться з пандемією, пані Шуст не приїхала.

У фракції «слуг» підозрюють, ця сімка «зелених» зрадників не приїде на засідання облради і в понеділок, що автоматично змушує «слуг» шукати новий формат більшості для ухвалення рішень. Власне, зараз, як розповіли «Моїй Київщині» джерела в будівлі на Лесі Українки, 1, голосів для позитивного голосування не вистачає. Ядро – «слуги» (без зниклих), «Батьківщина» та ОПЗЖ – складає 38 депутатів при мінімально необхідних 43. А отже, Склярову треба добирати людей зі сторони.

Великої різниці – чи доєднувати до більшості «Євросолідарність», чи «За майбутнє» - для Склярова немає. Вочевидь, на 12 квітня так би і сталося – тихо і без скандальних заяв та звинувачень з боку дещо неадекватного нардепа і куратора обласної «Батьківщини» Костянтина Бондарєва. Але фальстарт сімки «зелених» які повністю розкрили свої карти, та пішли проти президентської партії в облраді, призвів до серйозної дестабілізації ситуації.

Уже в понеділок стане зрозуміло, чи вдасться «розрулити» ситуацію в облраді.  Інакше відбудеться переформатування більшості. Вже зараз вимальовується альтернативна коаліція – ЄС + «За майбутнє» 39 голосів + втікачі зі «Слуги народу». 46 голосів цілком достатньо для нової більшості. Партія президента, яка закінчила місцеві вибори на другому місці залишається за бортом політичного життя області. Не забуваємо і про амбітність старожилів облради «Батьківщина» та ОПЗЖ, безумовно вони не будуть мовчки слідкувати за ситуацією.  Тож далі буде. 

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Микола Тицький