#

Знущання над домашніми тваринами: як припинити це неподобство?

17.04.2020 05:00
Знущання над домашніми тваринами: як припинити це неподобство?

Нас часто оточують брати наші менші - собаки, коти, рибки, папуги тощо. Все залежить від вподобань. Ми приводимо їх у свій дім з різною метою. Одні заводять їх заради втіхи - аби погратися з тваринкою та провести з нею свій вільний час. Інші - для господарських цілей: коти їм потрібні для вилову гризунів, а собаки виконують сторожову функцію. Проте є третій тип "господарів", які заводять тварин... для знущань. Тому інформаційний портал "Моя Київщина" вирішив розібратися, чому люди ображають домашніх тварин та як з цим можна боротися 

Варто лише відкрити соціальні мережі й там будуть миготіти перед очима новини, про те, як діти повиколюють очі кошенятам, чи який дорослий чоловік на маленькі шматочки порубав собаку чи заживо зварив в окропі. Такого жахіття вистачає, і є воно й на Київщині. Лише нещодавно у Ставищенському районі невідомі зв’язали собаці лапи та викинули помирати разом з цуценятами, чи в Білій Церкві п’яний чоловік викинув свого домашнього улюблення з п’ятого поверху. Не поодинокі випадки, коли люди запихають цуценят в мішки та викидають в ліс. Такий випадок був біля Броварів декілька місяців тому. Чому так чинять люди?

Популярною є думка, що жорстоке поводження з тваринами є першими "дзвіночками", які сповіщають, що перед нами стоїть майбутній вбивця. Адже, що заважає такій людині позбавити життя, наприклад, свого сусіда, якого терпіти не може, коли з легкістю вбиває малих кошенят та мало не до смерті б’є свою собаку? Нічого...

Як вирішується проблема жорстокого поводження  з тваринами?

Більше ніж тридцять років тому у Європі був підписаний договір щодо сприяння добробуту домашніх тварин та забезпечення мінімальних стандартів їх лікування та захисту. І таким чином у  Європейських країнах законодавство щодо протидії жорстокому поводженню з тваринами передбачає величезні штрафи. Наприклад, в Італії – до 160 тисяч євро, у Франції – до 30 тисяч євро, у Великій Британії – 20 тисяч фунтів стерлінгів. Також в деяких країнах розповсюдженим є ув’язнення за такі дії: Велика Британія, Португалія, Італія, Німеччина, Франція та окремі штати США.

Звісно і за кордоном є випадки, коли з тваринами жорстоко поводяться, але у більшості випадків люди, якщо навіть бажають це зробити, проте бояться та розуміюти, що за це є серйозна відповідальність. Хто захоче заплатити 160 тисяч євро? Ніхто...

А що в Україні?

У кримінальному кодексі зазначено, що якщо людина знущається над твариною, що призвело до її каліцтва чи загибелі, а також закликає інших до цього,  то  за такі дії карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років. Ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього чи неповнолітнього, - караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років. А якщо дії, вчинені з особливою жорстокістю або у присутності малолітнього чи неповнолітнього, або щодо двох і більше тварин, або повторно, або групою осіб, або вчинені активним способом, - караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Проте ніхто не знає, наскільки ці законодавчі норми є ефективними у нашій країні. Але якщо навіть люди отримують покарання за свої вчинки, з’являються нові випадки з іншими персонами. Причиною такого може бути як недостатнє покарання за такі дії, так і небажання правоохоронної системи займатися такими проблемами.

В результаті, люди в коробках чи в мішках вивозять тварин в ліс та залишають там на вірну смерть. Це також є знущанням. Звісно знайдуться ті, які будуть виправдовуватися: "А що мені з ними робити?". Та безвихідних ситуацій нема. Завжди знайдуться охочі забрати додому маленьке кошеня чи цуценя… Варто тільки спробувати дати оголошення, а якщо враховувати сьогоднішні технічні можливості, це можна зробити, навіть не виходячи з кімнати.

До цього додається інша проблема - абсолютна інертність з боку рідні або сусідів. Вони не стануть говорити поліції про живодерів, які живуть поруч. Одні - бо рідня. Інші - через банальну байдужість.  

Єва Басіста, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Facebook