#

2020-ий змусив переосмислити філософію бізнесу

Олександр Мостіпан (засновник Групи компаній "Нива Переяславщини")

25.03.2021 14:30
2020-ий змусив переосмислити філософію бізнесу
Зазвичай березень у нас не тільки перший місяць весни і місяць народження компанії, але і час для усвідомлення та аналізу року минулого. При усій своїй неординарності й непередбачуваності минулий рік змусив нас по іншому поглянути на компанію, навіть, я б сказав, переосмислити філософію бізнесу.
"Нива Переяславщини" завжди тяжіла до напрацювання своєї власної ніші у сільськогосподарському виробництві, цей рік дозволив усвідомити, що ми не просто виробляємо конкретний продукт, пропонуємо споживачам м’ясо чи ковбасні вироби, ми усі разом формуємо емоції, адже їжа, окрім усієї своєї користі, ще приносить задоволення, робить життя смачним. Звідси й слоган компанії: живіть смачно!
Компанія — це не тільки продукція, це виробничі потужності, це зв’язки із довколишнім світом, це стосунки із громадами і люди, якій у ній працюють. Усе це разом дозволило зрозуміти, що тримаючись купи і допомагаючи один одному, можна пережити важкі часи, а зберігши людей, уже потім можна заробити гроші. Тому цей рік був не роком економії, а роком використання запасу міцності, роком капіталовкладень у майбутнє. А зробили його таким три речі: інвестиції, благодійність і люди.
Можливо, нам і не вдалося вкласти стільки коштів, скільки б ми хотіли, у зарплатні проєкти, але ми вкладали у 2020-му в майбутній сталий розвиток.
Головна ознака того, що компанія працює на перспективу і розвивається – це інвестиції. Ми практично завершили будувати дванадцятий комплекс, залишилися деякі доопрацювання, щоб його можна було ввести в експлуатацію, Стабільна робота компанії торік поклала початок будівництву заводу з рендерингу та нарощуванню елеваторних потужностей. Сприятлива цьогорічна зима дозволила розпочати проєкти, попри погодні умови. Це при тому, що підприємство працювало прозоро і відкрито. За минулий рік ми отримали відзнаку ДФС як сумлінний платник податків, сплативши до бюджетів усіх рівнів понад 200 мільйонів гривень, у цьому році ця сума становить 312 мільйонів гривень!
Тільки до бюджетів громад, на території яких ми працюємо, було сплачено 120 мільйонів гривень. Найбільше, звичайно, до громади, де розташовані наші основні виробничі потужності – Студениківської, понад 37 мільйонів гривень, а за три роки останні роки від компанії на розвиток цієї громади надійшло більше ніж 95 мільйонів гривень.
Інший аспект нашої роботи – це благодійність. У коронавірусний рік основні капіталовкладення були у медицину. Це допомога лікарням – обладнанням та апаратурою, виплати сільським медикам, закупівля ліків для сільських ФАПів, підтримка соціально незахищених верств населення, соціальних проєктів. Загалом на благодійні потреби "Нива Переяславщини" витратила понад 9 мільйонів гривень. Найбільші капіталовкладення отримала Яготинська ОТГ, майже 5 мільйонів гривень.
І врешті, найголовніші наші інвестиції були у колектив компанії, захист співробітників від коронавірусної інфекції. Тут і засоби індивідуального захисту, і дезінфектанти, і дезінфекція приміщень, і санітайзери, і безконтактні термометри, і санітарна обробка транспорту. Поступово ми навчилися обробляти руки, носити маски, берегти своє здоров’я і здоров’я колег, тримати дистанцію, перевели харчування працівників на ланч бокси, ми підтримували колег у лікарні, не давали падати духом, коли хворий хтось у родині, ми вкотре переконались, що "Нива" - це сила! На все це із бюджету компанії використано майже 5 мільйонів гривень. Ще 1, 2 мільйони ми вклали у безплатне тестування для працівників — це ПЛР і ІФА тести, що дозволило нам зберегти колектив і прожити рік без втрат.
А все це зміцнило наші кількісні показники. Попри непростий рік у рослинництві, наші аграрії все-таки змогли забезпечити поголів’я якісним та поживним кормом, тому кількість поросят зросла із 220 до 257 тисяч. Придбали одинадцять одиниць техніки, серед них трактори, валкоутворювачі, телескопічні навантажувачі, спецтехніка для перевезення тварин, плуги, тюкопреси та інше. Ми вкотре переконалися, що багатопрофільність компанії, — саме те, що треба. Це якраз той випадок, коли вертикальна інтеграція "Ниви" дала належний результат
Щодо виробництва нашої продукції, то виявилося, що вона не тільки робить життя смачним, а може бути навіть ліками проти паніки, як було із продукцією м’ясопереробки під час торішнього березневого локдауну. Для м’ясопереробки взагалі рік був позитивним: перероблено 68 500 голів, що на десять відсотків більше тогорічного, Розширено нашу торговельну мережу, поступово змінюється вигляд наших фірмових магазинів, вони стають більш презентабельними, сучаснішими. Минулого року ми відкрили для себе черкаський регіон і впевнено нарощуємо у ньому свою присутність, співпрацюємо із великими торгівельними мережами. Тут є значний резерв, бракує тільки виробничих потужностей, а от із появою нового м’ясокомбінату ця робота вийде на новий рівень.
Підтвердженням нашої успішної роботи є також оцінка зусиль нашими давніми партнерами ЄБРР, IFC та МФК, які й надалі готові з нами співпрацювати, фінансувати наші програми в рослинництві, виробництві комбікормів, будівництві нового м’ясопереробного заводу.
Окремо хочу сказати про капіталовкладення у біобезпеку. Це і будівництво кількох зон дезбар’єрів, щоб досягти мінімального контакту зовнішнього середовища із комбікормами, ще дружній до природи об’єкт – будівництво завальної ями для закритого вивантаження зерна, щоб уникнути пилу і попаданню сміттєвих домішок у повітря, у плані ще три такі ж об’єкти. Тобто компанія вкладала кошти у ті речі, які взагалі не приносять прибутку, але так чи інакше працюють на майбутнє.
А найголовніше,  у нашій компанії у 2020 році народилося 35 діточок, а це означає, що "Нива" поповнюється, росте і має усі можливості на майбутнє.
Читати "Моя Київщина" у Facebook