#

37 років після Чорнобильської трагедії: пам'ять про героїв та наслідки ядерної катастрофи незгладні

Ярослав Добрянський (заступник голови Київської облради)

26.04.2023 11:15
37 років після Чорнобильської трагедії: пам'ять про героїв та наслідки ядерної катастрофи незгладні
37 опромінена весна гортає чорні сторінки календаря, у якому 26 квітня на віки вписана трагедія, що трапилася на Чорнобильській АЕС.
Тоді Україна втратила частину своєї території, яка стала непридатною для проживання, а також тисячі людських життів, яких вбив і вбиває досі ніби мирний атом. Десятки тисяч українців стали біженцями. Це жахлива трагедія 20 століття. Ми знаємо, що винен у полиновій гіркій катастрофі планетарного масштабу злочинний московський режим.
Сьогодні, 37 років потому, низько вклоняємося тим, хто не шкодував своїх сил і здоров’я, аби зупинити згубні наслідки катастрофи.
Промені смерті не змогли знищити дух героїзму, солідарності і самовідданості тих чоловіків і жінок, які боролися з ядерною стихією.
До першої шеренги сміливців у перші години ліквідації стали і жителі Київщини. Вони захистили собою і світ, і нас з вами.
У житті багатьох поколінь українців Чорнобиль буде незаживаючою раною, відлунням болю і втрат.
Ми ще довго будемо відчувати на собі наслідки трагедії, ще довго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров’ям та життям.
А пам’ять, як відомо, не має строку давності. У наших серцях, у серцях прийдешніх поколінь житимуть імена тих, хто собою захистив світ від атомного лиха.
Схилімо голови перед усіма, кого сьогодні вже немає з нами, перед тими, хто ціною власного життя оплатив шанс на життя мільйонів.
Урятований світ — найкращий пам’ятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі.
🕯Пам’ятаємо...

Читати "Моя Київщина" у Telegram