#

Без засвоєних уроків минулого не буде майбутнього

Ярослав Добрянський (заступник голови Київської облради)

27.11.2022 14:10
Без засвоєних уроків минулого не буде майбутнього
Ярослав Добрянський

Без засвоєних уроків минулого не буде майбутнього: 26 листопада – День пам'яті жертв голодоморів в Україні

Пам'ять – вічна і повчальна життєва книга, в якій зберігається все: і життєпис держави, і окремих осіб, і яскраві сторінки злетів, та криваві сторінки трагічних подій.

У ХХ столітті українці пережили три масових голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років -  геноцид проти українського народу, здійснюваний радянською владою.

Його жертвами в Україні стали, за різними даними, від 3,9 до 7 мільйонів людей.  Лише за те, що були українцями, і тільки за те, що  жили і працювали на рідній, Богом даній землі.

За даними Інституту національної пам’яті, від штучного голоду в пік Голодомору у червні 1933 року в Україні щодоби помирало  34 170 людей; щогодини – 1 423 людини; щохвилини – 24 людини. Фактично кожні 5 секунд гинуло 2 людини.

Кожне українське село у ті роки мало власну книгу - "Книгу смерті", в яку записувалися померлі – вік, національність, стать. Таких книг було десятки тисяч, а до нашого часу дійшли одиниці. Чорне вороння вилучало і нищило ті книги, забороняючи навіть право на пам'ять.

Сьогодні бачимо продовження штучного геноциду української нації шляхом військового вторгнення, спробами підкорення вільнолюбного народу.

Нашим спільним моральним обов’язком перед минулими та наступними поколіннями є гідна відсіч окупантам і належне вшанування закатованих голодом невинних жертв комуністичного режиму.

Це той мінімум, який маємо виконати не тільки для мільйонів загиблих, а й задля наших дітей, які повинні завжди пам’ятати про ті страшні часи й робити все, щоб подібне ніколи не повторилося!

Нехай вогники свічок, запалені мільйонами українців, стануть не лише яскравим спомином про тих, кого в ті страшні роки не відспівували, не оплакували, не проводили, не поминали, а й свічками страху і прийдешньої розплати для наших ворогів!

Ми пам'ятаємо!

Вистоїмо!!! Переможемо!!!

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Теги: