#

Більшість депутатів Броварської міськради проголосували "за" підняття орендної плати за землю в 2-4 рази

Сергій Шапран (Підприємець, політик, лідер політичної партії "За Майбутнє")

30.06.2021 20:55
Більшість депутатів Броварської міськради проголосували "за" підняття орендної плати за землю в 2-4 рази
Лонгрід, але ситуація критична!
Восьма сесія восьмого скликання депутатів Броварської міської ради увійде в історію вбивчим для локального бізнесу рішенням – більшість депутатів проголосували «ЗА» підняття ставок орендної плати за землю в 2-4 рази для 399 підприємств!
Так, для будівництва і обслуговування житлових будинків, офісів, будівель торгівлі, закладів громадського харчування, об'єктів дорожнього сервісу встановили найвищу з можливих в Україні ставок - 12%. Не менше постраждають заклади охорони здоров’я та соціальної допомоги, побутового обслуговування, землі транспорту та промисловості - 7%. Для порівняння, до 2021 року орендатори сплачували в середньому 1-3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Наш завод BRAZ займає 26 гектарів. Підвищення ставки більш, ніж в 2 рази (з 3 до 7%) на такій площі призведе до відчутного підвищення вартості продукції підприємства, що зробить його менш конкурентоздатним на ринку. Зменшення обсягів продажу призведе до скорочення виробництва, зниження інших податкових надходжень в бюджет громади. Або ж ми будемо змушені скорочувати постійні витрати, а це в першу чергу – фонд заробітної плати. Зниження зарплати потягне за собою масові звільнення. Далі можна не продовжувати?!
Бровари – потужне промислове місто з високою діловою активністю.
В громаді працюють десятки інших великих заводів та фабрик, які мають статус постійного землекористувача. Для них теж на найближчій позачерговій сесії встановлять ставку на рівні 12 % від бази оподаткування, що є абсолютним максимумом для України! Стягнення мають зрости з 6,7 до 26,7 млн грн на рік. Додаткові 20 млн гривень для бюджету це, на перший погляд, класно! Але ці кошти мають десь взяти і сплатити такі підприємства, як «Київобленерго» (готуємось до зростання платежів), трикотажна фабрика «Софія», Броварське ШБУ-50, БЗЗК, «Украгропромторг» та багато інших.
Наприклад, Завод залізобетонних конструкцій сплачує земельний податок в сумі 183 019 грн. щомісяця. При ставці 12% сума зросте до 732 077 грн. В розрізі року це 6 588 693 грн додаткового фінансового навантаження на бюджет одного лише підприємства. І це в часи виходу з пандемії, тоді, як весь світ запустив програми підтримки малого та середнього бізнесу, виплати і податкові пільги, щоб підтримати платників податків.
Ефект від підвищення вартості оренди землі відчує кожен броварчанин, адже бо муситиме заплатити за послуги чи продукти в супермаркетах та на ринках більше, ніж в Білій Церкві чи Бучі, де ці відсотки на рівні 3%. Логічно, що через зменшення доходів і зарплат, броварчани шукатимуть кращі умови праці в Києві та інших містах. Матимемо масові маятникові міграції, перевантажені дороги, недобудови, занепад малого бізнесу, кризу неплатежів і зупинені промислові потужності. І це не сценарій апокаліптичного фільму, а цілком реальні перспективи Броварів.
Як депутат і підприємець, вважаю ставки земельного податку на такому рівні - необґрунтованими, завищеними та такими, що не відповідають ні економічно виваженим показникам та розрахункам, ні здоровому глузду. Впровадження цих ставок податку матиме негативний економічний та соціальний ефект для виробничих підприємства нашого міста. Це не лише моя особиста думка, а й думка моїх колег.
До кожного проекту рішення має бути проведений і оприлюднений аналіз регуляторного впливу. Тобто, особа відповідальна за підготовку рішення – начальник відділу оренди землі Майборода С.А. до подачі його на розгляд депутатам, мала з колегами визначити всі можливі альтернативні способи збільшення надходження до місцевого бюджету, провести М-Тест, що є обов’язковою і невід’ємною складовою аналізу, якщо проект зачіпає інтереси малого чи мікробізнесу (в Броварах це 90,7% підприємств-платників оренди за землю). Мали бути здійснені консультації з представниками малого бізнесу та з бізнес-об’єднаннями національного рівня, розроблені пом’якшувальні заходи і взагалі досліджена адекватність, доцільність та ефективність такого рішення. Через ці та інші порушення Державна регуляторна служба надала зауваження до проекту, з якими депутатів не ознайомили. Очільник громади Ігор Сапожко всупереч законодавству назвав зауваження такими, що носять рекомендаційний, а не обов’язковий характер, і виніс проект без правок на голосування.
Зважаючи на викладене вище, впевнені, що ставка податку є інструментом політичного тиску на підприємства міста Бровари з метою привласнити діючий бізнес, повторно реалізувати землю, в тому числі дружнім забудовникам, перерозподілити зони особистого впливу, пожертвувавши тисячами робочих місць і добробутом броварчан в цілому прикриваючись «благими намірами».
Просимо надати максимального розголосу бездумним і злочинним діям провладної більшості Броварської ОТГ. Прізвища 24 депутатів, які вбивають броварську економіку, наводжу нижче:
«Команда Ігоря Сапожка – «ЄДНІСТЬ»
1. Cапожко Ігор Васильович
2. Решетова Світлана Ігорівна
3. Богуцький Сергій Васильович
4. Голубовський Олександр Павлович
5. Зінченко Микола Андрійович
6. Левенцов Володимир Володимирович
7. Лудченко Діана Костянтинівна
8. Михайлов Олександр Михайлович
9. Негода Галина Василівна
10. Темченко Людмила Григорівна
11. Троценко Тетяна Павлівна
12. Чернюк Олеся Василівна
Політична партія «Європейська Солідарність»:
1. Батюк Сергій Іванович
2. Крепак Ігор Володимирович
Політична партії «СЛУГА НАРОДУ»
1. Завадський Ілля В’ячеславович
2. Коломієць Ігор Васильович
3. Потрясаєва Світлана Костянтинівна
4. Подласа Юлія Сергіївна
Політична партія «УДАР»
1. Кузьменко Борис Дмитрович
2. Островерха Марія Романівна
3. Пєший Василь Миколайович
Політична партія «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»:
1. Резнік Олександр Вікторович
2. Дудко Борис Володимирович
3. Тимошенко Володимир Якович
Шановні профільні міністри та лідери партій, зверніть увагу на дії своїх представників: чи дійсно вони за інтереси громади, чи можна говорити про сприятливий інвестиційний клімат в Броварах, адекватність та ефективність таких рішень?!
Читати "Моя Київщина" у Facebook