#

Брехня Росії: Буча і не тільки

Олександр Михельсон (журналіст, колумніст, перекладач)

06.04.2022 13:35
Брехня Росії: Буча і не тільки
Олександр Михельсон

Брехня Росії: Буча і не тільки

Після злочинів російських військ проти мирних жителів Київської області Росія не лише намагається перекласти відповідальність на Україну, а й хоче відвернути увагу своїх злочинів в інших регіонах.

Щойно весь світ дізнався про факти масових убивств цивільних осіб у Бучі та інших населених пунктах навколо української столиці, російська пропаганда заговорила одночасно про "постановний" характер шокуючих кадрів і про те, що тіла загиблих нібито спеціально завезені до міста вже після його визволення українською армією.

На міжнародному рівні офіційна Москва зажадала термінового скликання Ради Безпеки ООН, заявивши, що загиблі стали жертвами артилерійських обстрілів міста Буча українцями після відходу звідти росіян.

Всі ці версії суперечать одна одній. Втім, Москва збрехала вже в самій заяві про "відхід" своїх військ з-під Києва 30 березня внаслідок переговорів Росії та України у Стамбулі. Як український Генеральний штаб, так і західні розвідки (США та Великобританія) зафіксували, що втеча окупантів із цих районів розпочалася ще в ніч перед переговорами.

Про перебіг бойових дій, як і про переговори, росіяни брешуть постійно. Місяцем раніше представник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що 25-26 лютого Росія заради першого туру переговорів нібито призупиняла наступ на Україну. Але ні напередодні цієї дати, ні одразу після її наступу ні про яке зупинення наступу не повідомлялося. А згодом міноборони Росії заявило про масові удари по українцях саме під час "перемир'я".

Тоді Москва брехала про зупинення наступу, яке продовжувала. Зараз російська брехня покликана замаскувати поразку одного з угруповань окупантів.

Але набагато цинічнішою є брехня про жертви серед мирних жителів. До такої брехні Росія теж вдається далеко не вперше.

Так, Володимир Путін неодноразово заявляв, що виконання Росією Мінських угод у частині повернення Україні контролю над кордонами "народних республік" у Донецьку та Луганську призведе до повторення різанини у Сребрениці. Остання з таких заяв прозвучала на засіданні президентської ради Росії з прав людини у грудні минулого року - всього за два місяці до повномасштабної російської агресії проти України.

При цьому путін та його оточення щоразу замовчували, що винуватцями трагедії у Сребрениці у липні 1995 року були "дружні" Росії формування боснійських сербів. І що через 10 років саме Росія заблокувала розгляд цього питання в РБ ООН!

Подібний цинізм завжди був зброєю Росії у пропагандистській війні. Так, 24 лютого 2022 року путін "виправдав" повномасштабну агресію проти України нібито загибеллю 14 тис. людей під час восьмирічного збройного протистояння на тимчасово окупованих Росією територіях українського Донбасу.

При цьому Путін забув уточнити, що називає цифри звіту ООН від літа 2021 року. І що ці цифри включають українських військових, проросійських бойовиків та лише близько 3,5 тис. мирних жителів, причому – з обох боків.

На момент початку російської агресії у лютому 2022 року інтенсивність конфлікту значно впала, кількість загиблих цивільних знизилася до дюжини на рік. Тим не менш, путін навмисно спотворив факти, щоб не просто відвернути увагу від провини Росії, яка й розв'язала той конфлікт - але щоб почати набагато кривавішу війну.

І сьогодні російська пропаганда вже запевняє, що всі до єдиного 14 тис. загиблих за вісім років "конфлікту на Донбасі" були мирними жителями, нібито вбитими українською армією.

Очевидно, чим жахливіша брехня – тим впевненіше до неї вдається Росія. Немає сумніву, що трагедія Бучі та інших міст України для росіян є лише ще одним приводом для такої брехні.

При цьому Росія уникає обговорення своїх злочинів в ООН. Так, раніше росіяни зуміли переключити увагу на обговорення цих злочинів тим, що спочатку внесли до РБ ООН власний проект резолюції про гуманітарну ситуацію в Україні (який звинувачував українців), а в останній момент, 18 березня, відкликали його, оскільки захотіли обговорити питання вигаданих лабораторій про виробництво біологічної зброї на українській території.

Саме таким чином росіянам у березні вдалося запобігти розгляду РБ ООН численних порушень правил ведення війни російськими військовими.

Безсумнівно, сьогодні, просуваючи брехню про події у Бучі, Росія сподівається "заговорити" в ООН не лише свої злочини у цьому та інших містах біля Києва, а й спричинену окупантами гуманітарну катастрофу на півдні та сході України.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Теги: