#

Час і обставини змусили нас розраховувати тільки на власні сили

Олександр Мостіпан (засновник Групи компаній "Нива Переяславщини")

25.03.2020 08:25
Час і обставини змусили нас розраховувати тільки на власні сили

Шановні друзі й партнери!

Ситуація, яка склалася наразі із коронавірусом, зайвий раз переконала нас у трьох речах: світ занадто тісний, щоби події в одній державі не відгукнулися в іншій; держава, суб’єкти господарювання, громадяни мають подбати про запас міцності - резервний фонд і третє, головне – звичайні речі можуть врятувати твоє життя.

За двадцять два роки роботи на аграрному ринку Група компаній "Нива Переяславщини" переживала різні часи. Нинішній - не гірший і не кращий, просто інший. Він ставить перед нами виклики й ми, зібравши в кулак свій потенціал і команду, – вирішуємо їх.

Як виробник харчової продукції зобов’язані думати про біобезпеку, тому робота в посилених санітарних умовах для нас не нова: ми просто розповсюдили її, крім виробничих підрозділів, на адміністративні. З перших днів поставили безконтактні дозатори з дезрозчином, забезпечили працівників масками, поставили лампи для обеззараження приміщень, створили бригаду для дезінфекції, розписали алгоритм дій по підрозділах і все це довели до відома працівників. Усіх, хто старший шістдесяти та не задіяні у виробництві продуктів харчування, відправили у відпустку, оптимізували роботу офісів дистанційно чи позмінно, перевели харчування працівників на індивідуальне в ланч-боксах, забезпечили всіх найбільш контактних працівників засобами захисту, придбали запас дезінфектантів. Уже на складі дві тисячі літрів спиртового деззасобу для рук, 200 тисяч літрів розчину для обробки приміщень та техніки, придбали 4 кілометри марлі та замовили пошив пов’язок самі. Вжили всіх заходів, щоб убезпечити людей від зараження.

Час і обставини змусили нас розраховувати тільки на власні сили, тому в "Ниви Переяславщини" все своє – від будівельного підрозділу й до фірмової торгівлі. Події останніх днів часто навіювали думки навіть про створення мінімального медичного підрозділу, бо дві тисячі співробітників - це наша відповідальність. Хоча вже зараз у нас є два медичні працівники.

Але про це ми подумаємо завтра.

Сьогодні ж усвідомлюємо, що наша медицина не готова до такого роду випробувань, тому після консультацій із головними лікарями вже оплатили три апарати штучної вентиляції легень вартістю по 430 тисяч гривень кожен, які будуть поставлені в одну із районних лікарень. Із дня на день очікуємо отримати тести для діагностики коронавірусу, щоби медики могли попередити ситуацію із пандемією. Словом, як зазвичай, вникаємо, розбираємось, освоюємо нові для себе галузі й бережемо колектив та споживачів, заради яких працюємо.

Керівництво компанії щоденно думає, що ще ми можемо зробити, щоби зберегти людські життя. І для цього будемо пояснювати, забезпечувати й жорстко контролювати карантинні заходи, аж до звільнення. Ми не будемо легковажити людськими життями й не дамо цього робити будь-кому.

Розуміємо, що це не закінчиться завтра і принесе втрати для бізнесу, знаємо, що кожному працівнику треба годувати родину, тому будемо ще думати, як організувати роботу, щоби якнайменше постраждали люди. Як власник компанії я не можу кинути людей, які мені довірили життя й за якими стоять родини.

В умовах, коли немає конкретних розроблених дій для спільної роботи державних органів і бізнесу – ми робимо те, що вважаємо за потрібне. Ми оприлюднюємо це не заради піару, наші працівники і їх родини мають право знати, що вони не залишаться сам на сам із проблемою, що ми поруч і робимо все, що можемо.

І наостанок: жодної паніки! Це просто ситуація, яка потребує більшої зібраності, більшої концентрації зусиль і більшої уважності, тому бережіть себе і своїх рідних, особливо батьків, і будьте здорові!

Ми багато пережили разом і я вдячний кожному, хто став частиною команди, разом здолаємо й це!

Читати "Моя Київщина" у Telegram