"Чесний" білоцерківський поліцейський Мерзлюк мріє про крісло в міністерстві
Олексій Вороненко (Політолог, аналітик)
"Вічний страж правопорядку" у Білій Церкві Сергій Мерзлюк уже давно мріє про крісло в міністерстві. Тоді як свою посаду – заступника начальника райуправління поліції – тримає синові-слідчому (йому ж і будинок у центрі міста вже звели).
Та чи потрібна міністерству людина, якій моральність, порядність і чесність – це чужі поняття? Не секрет, що втриматися на посаді при різних владах Мерзлюку допомогло його вміння збирати "доброчинні внески", займаючись "господаркою" (бензином, ремонтами, забезпеченням керівників).
У цілому криміногенна ситуація в Білій Церкві, м’яко кажучи, бажає кращого. Ігрові автомати і наливайки функціонують фактично без жодного контролю, а нереєстрування реальних злочинів за "дякую" – звичайна справа. До того ж "дякують" уже роками здебільшого саме в кабінеті полковника.
Кажуть, що Мерзлюк має "кришу" на Богомольця, 10. Кожному новому начальнику обласної поліції співають оди про "безцінного" і "незамінного", без якого "усе розвалиться", чим полковник уміло користується.
А ще користується пільгами. Уся Біла Церква гула, коли люди взнали, що в Сергія посвідчення чорнобильця. І в дружини його теж. При цьому на момент катастрофи ці двоє ліквідаторів аварії були ще школярами.
Не можна оминути й той факт, що Мерзлюк напряму втручався в роботу Білоцерківської РДА, яку очолювала його дружина Людмила (більш відома як Мальвіна). Після того, як останню після скандалу з незадовільним станом укриттів вигнали за профнепридатність, Мерзлюк через колишнього голову ОДА Володіна прилаштував жінку "кошмарити" бізнес в районну газконтору. А далі вже Василь Геннадійович, використовуючи владні повноваження у статусі члена наглядової ради НАК "Нафтогаз", тягне її на "жирну" посаду керівника районного управління "Київоблгазу".
Також у Сергія є брат Олександр, який керує управлінням внутрішнього аудиту в Мінагрополітики, а отже, має доступ до конфеденційної інформації про агробізнес. За дивним збігом, саме родичі Мерзлюків обробляли на Кагарличчині 1100 га землі, які взагалі перебувають на балансі місцевої тюрми.
І ще одна несподіванка! У кабінеті заступника начальника управління поліції знайшли багатотомні книги інвентаризації майна Володарського, Сквирського, Таращанського, Тетіївського, Ставищенського та Рокитнянського районів Київщини.
Здавалося би, очі на це не закривали лише журналісти. Розслідування вищенаведених злочинів у найбільшому районі столичного регіону тривають і досі.
Корупція, родинні схеми, взаємозв'язки з високопоставленими. Як бачимо, історія Мерзлюка свідчить про системну безкарність у правоохоронних органах, де поліцейський, який покликаний захищати закон, сам стає його порушником.