#

Чорнобильська катастрофа змінила назавжди життя мільйонів людей

Олександр Турчинов (ексголова РНБО, політик)

03.05.2021 13:20
Чорнобильська катастрофа змінила назавжди життя мільйонів людей

35 років тому сталася Чорнобильська катастрофа, що назавжди змінила життя мільйонів людей та історію нашої країни. Ця трагедія вразила не лише Україну та сусідні з нами держави, а й увесь світ. 

Після вибуху на четвертому реакторі Чорнобильської атомної електростанції радянська влада намагалася замовчати цю трагедію, а згодом, коли цього не вдалося зробити через всесвітній розголос, свідомо применшувала її наслідки, зокрема величезне радіоактивне забруднення. 

Коли з відкритої рани реактора в атмосферу продовжували виділятися радіоактивні речовини, в Україні не були скасовані першотравневі святкові демонстрації. 1 травня 1986 року рівень радіації у столиці України перевищував норму більше ніж у 1100 разів, а по Києву крокували колони усміхнених демонстрантів – дорослих і дітей, які на своїх транспарантах дякували компартії за щасливе життя. 

Бажання керівників того часу пропіарити до чергової святкової дати "здобуті масштабні результати" призвели до трагедії світового масштабу. Некомпетентність, зверхнє ставлення до людей, показуха, окозамилювання та намагання видати бажане за дійсне – це надзвичайно небезпечна вибухова суміш, яка в будь-який момент може призвести до катастрофи.

Сьогодні, ушановуючи пам’ять тих, хто загинув, рятуючи країну та світ, хто ліквідовуючи наслідки цієї катастрофи втратив життя та здоров’я, важливо пам’ятати про можливу ціну популізму та непрофесіоналізму. На жаль, висновки ми робимо не завжди. Пам’ятаймо!

Читати "Моя Київщина" у Telegram