#

Другий фронт боротьби за ліс в Бучі біля Кампи

Аліна Лізунова (громадська активістка, Буча)

12.09.2022 16:25
Другий фронт боротьби за ліс в Бучі біля Кампи
Активісти боряться за нормальне життя

Незадовго до війни в Бучі було ухвалено новий Генеральний план розвитку міста. В ньому було враховано пропозицію Громади зробити зону рекреації щоб зберегти залишки лісу на схилах дитячого табору «Променистий» і між багатоповерхівкою ЖК «Кампа» та територією футбольного клубу. Небайдужі зібрали 550 підписів за облаштування на цьому місці парку ще попереднім літом та вручили відповідні звернення меру міста Анатолію Федоруку та депутатці округу Ользі Смаглюк.

Серед ідей, які обговорюються, також було з’єднати новий простір для відпочинку з відомим на всю Україну Бучанським парком. По ній мами з дітками з району Мельників могли б прогулюватись до основної частини парку в тіні високих сосен і дубів. Наразі ж всім доводиться іти повз тенісний корт і футбольний клуб вузьким тротуаром вздовж кільцевої дороги. Тут майже нема світла ліхтарів ввечері і тіні вдень. А на проїжджій частині вулиці водії часто люблять підгазувати, а інколи і влаштувати перегони.

Ролердром, дитячий майданчик, зона барбекю, тиха набережна на озері в далекому закутку - більшість бучанців бачать новий простір відпочинку саме так.

Під час жахливої вирубки, влаштованої під час спроб забудови ділянки Антоном Мирончуком, тут було знищено понад сотню дерев, переважно дубів та грабів, деякі з яких налічували по кількасот і більше років. Бучанці назавжди запам’ятали стрілянину по мешканцях міста, влаштовану у дворі ЖК «Кампа» найнятими «тітушками», що прикривали вирубку 24 вересня 2018 року.

Довга історія судових тяганин, подача показів поліції, акції протесту під кабінетом мера і прокуратурою, громадські слухання, засідання місцевої ради, звернення в усі можливі органи - історія боротьби за збереження дубово-грабового гаю поступово привернула увагу депутатів Верховної Ради, а після сафарі на мешканців міста у дворі ЖК “Кампа” ефіри центральних телеканалів також заговорили всі як один про злочинну вирубку. Дуби, які обіймали вдесятьох, не з криком криком але з низьким стогоном, зелені та могутні падали вниз під пилами найманців «найкращого забудовника області».Боротьба бучанців за своє право жити в гармонії з природою та дихати свіжим повітрям врешті-решт дала результат. Під час передвиборчої кампанії тоді ще кандидатки в депутати округу Ольги Смаглюк ми звернулися до неї як і до всіх політичних сил із проханням зберегти залишки лісу, допомогти зупинити незаконне будівництво Мирончука, який після знищення лісу заходився заливати сваї.

Хоча спершу печально відомий забудовник здавався непереможним, прокляття знищеного вікового лісу не дало йому втілити до кінця свої плани на будівництво кількох багатоповерхівок, назва яких наче стала черговим знущанням над бучанцями - ЖК «Wonderwood» «із подихом дубового гаю» (гасло взяте з реклами комплексу).

Міська рада і Державна Архітектурно Будівельна Інспекція призупинили а потім і скасували дозволи на будівництво в зв’язку з численними порушеннями, договір оренди землі закінчився, на його подовження забудовник навіть не пробував подати знов. По тому депутати міської ради майже одностайно передали комунальну ділянку за адресою м. Буча вул. Лісова 1 А в підзвітність КП «Бучазеленбуд» з метою створення парку. В новому Генплані на місцині вже залитій бетоном вирішили спроектувати комунальний дитячий садок, яких настільки не вистачає, що навіть корінні бучанці не завжди мають можливість віддати хоч кудись своїх дітей раніше школи.

Потім почалась війна. Окрім інших трагічних новин вона шокувала нас загибеллю під час бойових дій в місті одного з ідеологів парку, корінного бучанця Юрія Єрмолаєва. Він принципово і безстрашно все своє життя захищав ліси міста від вирубки. Він казав, що хоче зберегти Бучу для майбутнього, для дітей, хоча сам так і не встиг стати батьком. Юрій був одним з тих, хто займався збором підписів за зону рекреації біля Кампи. На його похоронах народилась ідея назвати майбутній парк в його честь.


Як не дивно але окрім жаху після звільнення міста ми отримали і неочікувану підтримку від грузинського народу. Нещодавно влада міста відзвітувала про підписання меморандуму за яким на зібрані волонтерами кошти наших друзів грузинів вона зобов’язується побудувати запланований у Генеральному плані садок біля Кампи.

А Мирончук замість того, щоб захищати місто і Україну в окопах чи хоча б посадити дуби на місці вирубки, і поки увага Громади була прикута до війни, шахрайським чином за допомогою реєстратора Сквирської міської ради заніс в реєстр право власності на «недобудову» на місті вирубки. В той час як захисники лісу ризикують життям на передовій, він пише пости в фейсбучиках, публікує на їх основі статті в заангажованих інтернет виданнях. В них він мовчить про багаторічну боротьбу мешканців Бучі за збереження лісу біля Кампи, зате прямим текстом звинувачує підряд всіх політиків у рейдерстві його чесного бізнесу.

Мешканці міста Буча наразі чекають від Міністерства Юстиції притягнення до відповідальності осіб, причетних до внесення недостовірних даних в реєстр. Перемога права і законності на внутрішньому фронті так само важлива для нас як і знищення загарбників наших земель.

Володимир Сосюра: «Любіть Україну, як сонце любіть, як вітер, і трави, і води… В годину щасливу і в радості мить, любіть у годину негоди».

І хоча хвилини негоди звалились на нашу землю і вже перетворились в місяці, ми любимо ще сильніше наші ліса і річки, наш змучений втратами народ, очі якого здається втратили здатність плакати.

Давайте не порушувати закони і віддавати свої сили на безсмертні речі як от створення майбутнього для наших діточок. А не палити життя в марних спробах корупційним шляхом наварити собі в кишеню копієчку, кинувши своїми діями своїх же власних співвітчизників.

Читати "Моя Київщина" у Telegram