#

Геннадій Зубко (Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства): Чорнобиль - територія змін

28.04.2019 10:48
Геннадій Зубко (Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства): Чорнобиль - територія змін

Чорнобиль – це незагоєний біль багатьох поколінь, Україна і весь світ ніколи не забудуть жахливу трагедію 26 квітня 1986 року. Пам’ятаймо!

Нашій команді за останні 5 років вдалось перетворити зону відчуження та небезпеки на ТЕРИТОРІЮ ЗМІН!

У 2016-му за допомоги світової спільноти завершено зведення нового конфайнменту, що гарантує безпеку від радіації на найближчі сто років.

Ми дали поштовх для розвитку альтернативної енергетики. У жовтні минулого року в Прип'яті на території ЧАЕС запрацювала перша сонячна електростанція - 1 МВт. У перспективі проект успішно масштабують до 100 МВт. Вперше електроенергія з Чорнобиля почала надходити в єдину енергосистему України, але вже як продукт сонячної генерації за механізмом "зеленого тарифу".

Вже затверджено проект другої сонячної електростанції, у найближчих планах – зведення вітрової електростанції.

За останні два роки ми отримали понад 60 інвестиційних заявок для проектів відновлювальної енергетики в Чорнобильській зоні – як від українських підприємців, так і від іноземних.

У 2016-му Указом Президента Петра Порошенка створений Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник.

Активно розвивається туризм. З 2014-го кількість туристів, в тому числі й іноземних, які відвідали Чорнобиль, зросла у 8 разів. Лише у 2018 році їх було 63 тисячі, надходження від турпослуг – 39 млн грн. Це лише початок, лише перші кроки.

Завдання - зробити Чорнобиль територією ІНВЕСТИЦІЙ, ІННОВАЦІЙ, ЗЕЛЕНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ та ТУРИЗМУ!Зробити максимально, щоб український досвід трансформації зони відчуження став успішним кейсом і прикладом для інших країн.

 

За інформацією з офіційної сторінки Геннадія Зубка у Facebook.

Читати "Моя Київщина" у Telegram