#

Ірпінь і Буча – міста-Герої, відомі на весь світ і символи невимовного болю України

Андрій Павелко (президент Федерації футболу України)

29.04.2022 09:20
Ірпінь і Буча – міста-Герої, відомі на весь світ і символи невимовного болю України
Андрій Павелко

Ірпінь і Буча – міста-Герої, відомі на весь світ і символи невимовного болю України. Страшно навіть уявити звірства, які тут творили російські фашисти. Це те, що могло б повторитися в Києві чи багатьох інших містах, якби не відвага і самопожертва наших військових. Разом з головним тренером національної збірної Олександром Петраковим, першими віце-президентами УАФ Олексієм Михайличенком і Вадимом Костюченком, членом Виконкому УАФ Ярославом Москаленком, який вклав багато сил в розвиток футболу на Київщині, заїхали в обидва міста і на власні очі побачили масштаб руйнувань…руйнувань доль сотень і тисяч успішних українських сімей. Багатьом з них Ярослав Москаленко допоміг евакуюватися, вивезти дітей, знайти тимчасовий прихисток в безпечному місці і зараз продовжує надавати гуманітарну допомогу. За що дуже йому вдячний і пишаюся нашою дружбою!

Разом зустрілися з мерами Ірпеня і Бучі Олександром Маркушиним і Анатолієм Федоруком, домовились про взаємодію в наданні гуманітарної допомоги, тимчасовому розміщенні дітей, які втратили свої домівки на базах футбольних клубів в Україні і за кордоном.

У Ірпені заїхали на стадіон “Чемпіон”, де в мирний час безперервно вирувало футбольне життя. На цій сучасній арені проходила велика кількість турнірів і знакових для регіону матчів. Кілька років поспіль тут відбувались поєдинки чемпіонату світу серед діаспорних команд, і в цьому році мав відбутися десятий, ювілейний турнір. Після атаки рашистів і поле, і трибуни тут фактично зруйновані. Але обов’язково будуть відновлені і знову стануть всесвітнім футбольним центром і для нашої діаспори, і для великої кількості дітей, які тут знову зможуть тренуватися і грати у футбол!

У Бучі побували біля пам'ятника воїнам-афганцям (бойова машина на постаменті), з яким під час окупації міста умудрилися вступити в бій російські фашисти. Також у Бучі заїхали в гімназію, яка сьогодні є гуманітарним центром, що надає допомогу місцевим мешканцям. Сюди, як і в Ірпінь, поступають і гуманітарні вантажі, які УАФ надсилає від наших закордонних партнерів. Для нас дуже важлива така підтримка, як і підтримка військових, завдяки яким і в Ірпені, і в Бучі сьогодні відновлюється мирне життя. Після повернення в Київ розвантажили і передали нашим військовим нову партію медикаментів, турнікетів, дефібриляторів, продуктів харчування. Усім, хто мріє про перемогу України важливо розуміти, що така підтримка воїнів зараз потрібна не менше, ніж на початку повномасштабного вторгнення! Тому тримаємо стрій, допомагаємо ЗСУ і разом переможемо! Слава Героям! Слава Україні!
Читати "Моя Київщина" у Telegram