#

Історія "Встигнути за 3 дні": як житель Обухова подарував машину військовому

Богдан Поліщук (волонтер)

05.06.2024 15:09
Історія "Встигнути за 3 дні": як житель Обухова подарував машину військовому
Богдан Поліщук, активіст і волонтер з Обухова

Чоловік хотів віддати своє авто для ЗСУ і почав шукати волонтерів. На просторах інтернету він знайшов номер однієї з обухівських громадських організацій і зателефонував. Своєю пропозицією він неабияк здивував її очільницю, котра після цього набрала мене

Так почалось моє знайомство з Юрієм Сапчуком і пригода під назвою: «Встигнути за 3 дні».

Спершу я вагався, адже на моїй практиці таке вперше, проте зателефонував. Поговорили і вирішили не затягувати, тому зустрілись відразу біля авто. Звичайно, були сумніви, адже історія нетипова, проте оглянувши машину я побачив, що вона в гарному стані, без критичних недоліків. Юрій же зазначив, що хоче таким чином зробити свій внесок в допомогу армії.

Проте було дві умови:

·      Автівку він хоче подарувати воїну з Обухова;

·      Транспорт необхідно повністю переоформити на військового.

Я відразу звернувся до колежанок-волонтерок з «Материнського серця», адже вони постійно на зв’язку з військовими і в курсі поточних потреб різних підрозділів.

Так я познайомився з Олександром Сидорчуком.

«Кислий»

В перші дні повномасштабного вторгнення, тоді ще 23-річний хлопець, пішов на війну добровольцем. Захищати Батьківщину Олександр вирушив разом з батьком і братом, котрому на той момент було лише 18 років. Зараз молодий воїн отримав важке поранення і проходить лікування. Батько ж, учасник АТО, досі б’є окупанта на фронті.

Наразі Олександр з позивним «Кислий» воює в 78-му окремому десантно-штурмовому полку і на кілька днів приїхав у відпустку. Такий подарунок виявився актуальним його підрозділу, адже у хлопців залишився один автомобіль з 5-ти необхідних.

Юрій також хотів переконатись, що транспорт дійсно отримають військові і він не буде просто кататись по Обухову. Наступного дня я познайомив чоловіків і ми все обговорили. Ситуація ускладнювалась тим, що Юрію необхідно було від’їжджати в іншу область. Ми терміново почали шукати нотаріуса аби оформити доручення. Це виявилось надскладним завданням і вільного ми знайшли аж в сусідній громаді Українки. Проте, дізнавшись, що авто для ЗСУ, нотаріус зробила доручення безкоштовно, за що ми їй дуже вдячні.


На цьому Юрій все розказав, показав нюанси авто і віддав ключі. Так почалась остання частина квесту – переоформлення.

Реєстрація

О 9 ранку ми з Сашком приїхали в сервісний центр і застали чергу. Перед нами було вже людей з 10, і це не рахуючи тих, хто реєструвався онлайн. Виявилось, що люди починали з’їжджатись ще з 6 ранку. Хто бував, той знає, що необхідно взяти талончик і слідкувати за своїм номером на табло. Лише так можна потрапити на прийом. У нас залишався єдиний шанс – якщо хтось відмовиться від свого номерка.

-       Ми будемо стояти тут до останнього, - сказав Сашко, адже у нього залишилось лише 2 дні відпустки.

Нам пощастило близько 13-ї години – звільнився номерок. І вже під кінець робочого дня отримали на руки техпаспорт. Через день авто було вже на Донбасі. Подарований ВАЗ 2110 допомагає виконувати бойові завдання Сашку та його побратимам. Хлопці навіть записали для Юрія відео з подякою.


По поверненню в Обухів на Юрія також чекає Подяка від ГО «Материнське серце», адже це надихаюча історія в часи, коли волонтерські збори критично падають. Чоловік просто, від щирого серця подарував власний автомобіль. Довірився волонтерам –  ланці, котра з’єднує військових і цивільних.

Читати "Моя Київщина" у Telegram