Іван Сахно (головний лікар Яготинського центру первинної медико-санітарної допомоги): Потрібно підтримувати курс реформ, який проводиться в державі
Зараз у районі активно проходить процес реформування медицини, в першу чергу первинної ланки. На сесії районної ради було прийнято рішення про перетворення комунального закладу в комунальне некомерційне підприємство "Яготинський центр первинної медико-санітарної допомоги Яготинської районної ради". Днями запланований візит до держреєстратора, де ми маємо отримати свідоцтво про реєстрацію і зможемо підписати договір з Національною службою здоров'я України і продовжувати ту роботу по реформуванню, яка запроваджена у всій державі.
Сьогодні в нашому районі медицині приділяється більше уваги, ніж іншим галузям. Голова адміністрації особисто щосереди проводить нараду з питань реформування. Там не лише контролюється підписання тих чи інших паперів, нормативних актів, а й розглядаються питання щодо стану ФАПів та амбулаторій, ремонтних робіт, кадрових питань – це все озвучується та вирішується сумісно. І, як наслідок, наш район має непогані показники в області – за цим робота сотень людей.
Кабінети лікарів, фельдшерів, пункт невідкладної допомоги, кожен ФАП, кожна амбулаторія оснащені Інтернетом. Це полегшує нашу роботу. Головна установка голови адміністрації була направлена на те, щоб не було скарг від населення, щоб воно майже не відчуло реформування і вчасно отримувало допомогу. Особливо, якщо це літні люди, чи люди з особливими потребами. Якщо вони проживають за 20-30 км від Яготина, їм не потрібно їхати сюди реєструватися, а достатньо прийти на фельдшерсько-акушерський пункт, чи в амбулаторію за місцем свого проживання та зробити перереєстрацію.
Також проводяться виїзди лікарів по селах, виписуються ліки. Ми на 100% використовуємо програму "Доступні ліки" та інші програми, які контролюються як обласною адміністрацією, Департаментом охорони здоров'я, так і Яготинською районною державною адміністрацією.
Колектив закладу з розумінням ставиться до цих процесів, підтримує їх. Я його очолюю з 1 січня 2013 року. На даний час він оновився на третину – люди пішли на пенсію або на іншу роботу, так як заробітна плата залишає бажати кращого. Але в нашому колективі цілковите розуміння, я можу покластися на кожного співробітника, з ними можу піти в розвідку і з неї повернутися. Я сам налаштовую свій колектив на те, що потрібно підтримувати курс реформ, який є в державі. Лише ті люди, які тут живуть, працюють можуть зробити своє місто, свій район оазисом. Вони повинні це робити для себе, для своїх дітей, онуків. Я прихильник того, щоб люди не тікали в інші міста, зарубіжжя, а працювали тут, в своєму районі. В нас працьовита розумна нація, яка заслуговує кращого.
Звісно, в нас є проблеми, як і скрізь. Але можна сидіти і чекати допомоги від держави, від президента, від якогось фонду, а можна робити щось, прискорювати певні процеси самостійно. Я вже шостий рік головний лікар. За цей час ми закупили 5 автомобілів для "первинки". Субвенцію дала районна рада, частину додав державний бюджет. У нас громади немає, але в нас в районі панує розуміння, тому кожне село відгукнулося.
Одне з проблемних питань – нестача ліків. Але ми активно працюємо з районною радою, вона дає субвенції на закупівлю необхідних медикаментів. Також допомагають сільськогосподарські підприємства, які працюють в населених пунктах. Вони надають приблизно 10-20 тисяч грн на невідкладну медичну допомогу. Найактивнішою в цьому є група компаній "Нива Переяславщини", яку очолює Олександр Мостіпан. Його представники часто є гостями нашого центру і регулярно підтримують ФАПи та амбулаторії.
Читати "Моя Київщина" у Facebook