#

Коли ми дивимося з гордістю на візит Зеленського до США, згадаймо мужніх захисників Гостомеля

Віктор Швець (Президент Української фундації дослідників права, доктор юридичних наук)

23.12.2022 15:34
Коли ми дивимося з гордістю на візит Зеленського до США, згадаймо мужніх захисників Гостомеля

Завдяки Зеленському американці ще більше зрозуміють, яка трагедія відбувається в центрі Європи

Безумовно, візит Володимира Зеленського до США, подія надзвичайна. І це подія світового масштабу. Таке враження, що хтось напередодні Різдва вирішив приголомшити світ новиною, яку ніхто не очікував. І не міг очікувати, оскільки увага світових інформаційних агентств була прикута до Бахмута – українського Сталінграду, де вже багато місяців відбуваються масштабні бої, що ведуть героїчні ЗСУ з безкінечними атаками російських військ.

Саме тут, у Бахмуті вирішується фактично подальша доля цієї війни. Путіну потрібна хоч якась перемога, йому вкрай необхідно захопити Бахмут. Заради цього він посилає на штурм Бахмута все нові і нові поповнення мобілізованих росіян, які тисячами гинуть щодня, але не можуть прорвати оборону ЗСУ. І от в період активних бойових дій, у Бахмуті з’являється президент Володимир Зеленський, де вручає нагороди героям оборони Бахмута. Важко собі уявити, як можна було організувати виїзд президента України на самий передній край оборони, де фактично вирішується подальша доля цієї війни, де відбуваються надзвичайно важкі бої. І це був не карикатурний виїзд Верховного Головнокомандувача Путіна в зону бойових дій, як про це повідомили кремлівські пропагандисти, а насправді – у штаб, за сотні кілометрів від війни, а реальний виїзд в епіцентр страшної битви, у який і приїхав Зеленський, щоб підтримати українських героїв.

Цей виїзд Зеленського був несподіваний і привернув величезну увагу засобів інформації, які дуже активно обговорювали перебування Зеленського в Бахмуті. І тут нова, ще більш несподівана новина, яка стала найбільшою міжнародною новиною, сенсацією – Зеленський на шляху до Вашингтона. Найбільші світові інформаційні агентства розмістили цю подію, як топ- новину, і от вже демонструються кадри прибуття спочатку Зеленського на потягу до Перемишля, а потім і його прибуття в США. На кадрах видно, що Зеленський прилетів на літаку уряду США .Можна без перебільшення вважати, що це – історичний візит. Цей візит змінить характер війни і відкриє шлях до переможного її завершення.

США, як найбільш могутня світова демократія підтвердила свою непохитну підтримку України у її справедливій війні і тепер можна не сумніватись, що перемога стала набагато ближче, ніж була раніше. Тепер Україна отримає найбільш потужне озброєння, завдяки якому повністю відновить свою територіальну цілісність і суверенітет над усією міжнародно визнаною територією. Допомога США і американського народу безцінна. Завдяки цій допомозі Україна вистояла у важких боях і переможе світове зло – путінську Росію. Але США, американські виборці повинні бачити своїми очами, як переможна хода України крокує по світу.

Саме тому, Зеленський здійснив неймовірний вояж із Бахмута – епіцентру війни до Білого дому і Конгресу США – світового центру демократії і вручив президенту США Джо Байдену і Конресу США нагороду захисника України та бойовий прапор України. Зеленського приймають у Вашингтоні надзвичайно приязно і дружньо, як свого. Це був мужній і правильний крок – здійснити візит до Вашингтона, вперше залишивши воюючу країну. Він буде мати важливі позитивні наслідки для України, як тактичного так і стратегічного характеру. Світ побачив єдність США і України у справедливій визвольній війні українського народу проти російських загарбників. Але й для американської влади цей візит теж був важливий, оскільки влада в США багато в чому залежить від волі американського народу.

Завдяки Зеленському американці ще більш достовірно зрозуміють, яка трагедія відбувається в центрі Європи, де український народ відстоює свою незалежність і мир на планеті. Американці в своїй переважній більшості палкі прихильники демократії і справедливості і вони розуміють, що Україна, український народ несе величезні жертви в боротьбі з Путіним, заради миру на землі. Американці оцінять цей жест президента Зеленського, який фактично з передової – окопів Бахмута приїхав до США і висловив американському народу щиру подяку за допомогу. Декілька днів тому назад повернувся із США і бачив настільки зараз Україна в тренді і наскільки вона популярна серед американців.

Повсюди на будинках, на вікнах помешкань американців, на автомобілях, в магазинах і в інших публічних місцях Нью-Йорка можна побачити українські прапори, чи українські мотиви. Був надзвичайно вражений, коли після закінчення всесвітньо відомої "Примари опери", увесь творчий склад, який приймав участь в цьому спектаклі, вийшов на сцену переповненого театру у Нью-Йорку і зробив заяву про свою підтримку українського народу у війні і що частина зібраних коштів буле перерахована у фонд допомоги Україні.

Ці слова видатного артиста, який виконував головну роль в опері – публіка зустріла неймовірно бурхливими оплесками і вигуками підтримки України. Американці надзвичайно щиро відносяться до українців і України. Ми часто чуємо припущення експертів, аналітиків з приводу того, коли наступить перелом у цій війні. На мій погляд, цей візит Зеленського до США і є стратегічним переломом у війні. І Україна, і США впевнено взяли курс на переможне завершення війни. Можна не сумніватись, що Україна отримає усе необхідне для перемоги. В далекому 1940 році візит Вінстона Черчилля до США ознаменувався укладанням угоди, завдяки якій мужній народ Англії переміг Гітлера. Будемо сподіватись, що цей візит Зеленського наблизить нашу перемогу.

Це буде спільна перемога. Але цього історичного візиту могло і не бути, як і героїчної війни, яка продовжується вже більше 10 місяців. Із тих документів вищого російського керівництва, що готували воєнний план захоплення України за декілька днів – максимум 10 днів, і які зараз світові засоби масової інформації оприлюднили, стало відомо, що ключовим, головним об’єктом для успішного розгортання операції по вторгненню – було захоплення аеродрому Гостомель та інших аеродромів навколо Києва.

Захоплення аеродрому Гостомель в перший день агресії і висадка там потужної псковської повітряно-десантної дивізії в повному бойовому спорядженні – за задумом кремлівських стратегів повинна була забезпечити швидке захоплення Києва, знищення української влади і що, як вони вважали, паралізувало б здатність ЗСУ до оборони.

Але мужні захисники Гостомеля, ціною неймовірної мужності і героїзму, не дозволили загарбникам реалізувати цей сценарій війни. Усе рухнуло!

Таких Гостомелів по усій Україні сотні, але давайте згадаємо перший – аеропорт Гостомель ДП "Антонова", де і зараз знаходяться рештки знищеної "Мрії" – як символ трагедії, безвідповідальності чи зради. Але також і як символ мужності та героїзму ЗСУ, які в Гостомелі, Жулянах, Василькові,… зламали кремлівський план захоплення України! Тим самим був зірваний бліцкриг Путіна і що стало запорукою успішної організації оборони України.

Тому, коли ми дивимося з гордістю на візит президента України до США, давайте згадаємо мужніх захисників Гостомеля.

Якби не героїчний захист Гостомеля, то цього історичного візиту могло вже і не бути.

Слава Україні! Героям слава!

Читати "Моя Київщина" у Telegram