#

Кому доручили розікрасти землі Київщини?

Аліна Захаренко (юристка, активістка)

24.09.2021 14:38
Кому доручили розікрасти землі Київщини?

Постійно слідкую за кадровими перестановками серед чиновників, адже з цього можна зробити прогнози, що буде відбуватися в подальшому. Уже давно говорять за реформу Держгеокадастрів, яким залишать обмежені повноваження, як-от ведення кадастрової діяльності та заповнення геопросторових даних. Але перехідний період – ідеальний час, щоб підібрати всі шматки землі, які тимчасово залишилися нічийними.

Зараз триває процес передачі даних від Держгеокадастру Київської області до територіальних громад, які в подальшому й будуть розпорядниками сільгоспземель. Але не все так просто. Чиновники обласного геокадастру, які роками отримували хабарі за передачу в оренду чи у приватну власність ледь не кожного гектара землі, зараз просто не зможуть зупинити схему, яка "годувала" їх десятки років.

Із 2016 року керівники змінювалися, як рукавички. За останні 5 років структуру очолювали 7 осіб: Ольга Суботіна, Людмила Приходько, Дмитро Бабак, Ірина Степаненко, Інна Перканюк, Микола Терещенко та Наталя Черненко. Остання, до речі, заступила на посаду 13 вересня 2021 року. Скоріше за все, ці прізвища пересічним людям нічого не говорять, адже добиватися справедливості в геокадастрі немає сенсу (там без грошей і зв’язків просто нічого робити), а значить і звертатися також.

Досвідчена 58-річна жіночка до 2017 року все життя працювала в держгеокадастрі Скадовського району Херсонської області. Там собі успішно пиляла землю з командою старих "ригів", працювала при кожній владі та вміла знаходити підходи. Але з 2017 року потрапила на Київщину, спочатку в "козирний" Обухівський район. Говорять, що перетягнув її на Київщину Олександр Горбачов – кум народного депутата Олександра Дубінського та його "касир" на місцевих виборах. Саме через нього йшла готівка за місця у списках "слуг", через що партія президента на Київщині подекуди представлена напівкримінальними елементами.

Минулого року Черненко перевели у Вишгородський район – не менш цікавий для розпилу землі, особливо села на побережжі Київського водосховища. А вже цьогоріч жінка очолила Головне управління Держгеокадастру у Київській області. Казкова кар’єра. От ще один цікавий момент – вона замінила на посаді фігуранта розслідування щодо незаконного виділення 130 га землі в Ходосівці Миколу Тетещенка. Цікаво, а скільки встигне прихватити Черненко з Дубінським?

Читати "Моя Київщина" у Facebook