#

Костянтин Єфименко (екс-міністр): Люди лишають країну

28.09.2018 08:55
Костянтин Єфименко (екс-міністр): Люди лишають країну

Люди лишають країну. Від’їзджають найкращі, освічені, амбітні, молоді. Це катастрофа і проблема номер один для майбутнього України. Проблема це і для промислових підприємств. Серйозна проблема, визнаю, але не номер один. Підходить проблема, куди більша! Молодь не хоче працювати в цеху промислового підприємства.

За останній рік я штудіював цю тему скрізь, розмовляв із тисячами різних людей, різного рівня і соціального положення. Всі мріють вивести «дітей в люди». Мріють про роботу маленького, але начальника, в офісі, в театрі, в студії, в інтернеті. Поспілкуйтесь зі своїми знайомими, впевнений, ніхто не хоче, щоб його діти працювали в цеху. Сама ж молодь сьогодні ерудована, вільно володіє англійською, не по рокам мудра, соціально орієнтована. Соціально орієнтована - це тренд часу, наша молодь займається благодійністю, соціальними програмами, навчанням, підтримкою екологічних програм і т.ін. (при наймі на наших підприємствах так). 

Можна змінити цей тренд? Відповідь - НІ. Це треба зрозуміти сьогодні всі нашим керівникам. Цей тренд лише посилиться. Молодий хлопець віддасть в оренду квартиру батьків, сам житиме в гуртожитку і буде волонтером в спілці захисту птахів, в такий сценарій я повірю більше, ніж в те, що він прийде на завод, в цех.

Аналітики промислової групи «Трібо» впевнені, в найближчі 25 років не буде проблем залучити до роботи бухгалтера, економіста, юриста, закупівельників, продажників, маркетологів, дизайнерів, інженерів. Наголошую, інженерів!!!
Що робимо ми:
1. Суровий контроль за штатною чисельністю. Додати вакансію можна лише з мого дозволу (контроль щоп’ятниці). Постійний контроль за виручкою на одного чоловіка. Перевід на аутсорсинг або звільнення всіх, хто не приймає участь у створенні продукту, його дизайні та просуванні на ринок. (Бухгалтерія лишається. Функція контролю і обліку у нас під контролем).
2. Lean. Всі наші підприємства почали впроваджувати Lean метод. Суть його проста. Наприклад, ампульна лінія має розливати 24 тисячі ампул на годину, по паспорту. Впевнений, ні в кого вона не працює на паспортну продуктивність в межах дня. Lean метод змушує персонал фіксувати будь які зупинки (не підвезли плівку, картон, інструкцііі, зламалась деталь, заблокувало транспортер розбитою ампулою та ін). Потім команда в яку включено працівника лінії, майстра участка, налагоджувальника, працівника складу, інженера разом опрацьовує всі зупинки та прибирає причини таких зупинок. Впровадження Lean методу призведе до зменшення ручної праці на 30%. Знаю.
3. Роботизація та автоматизація. З 2019 року група компаній Трібо припиняє купівлю будь якого обладнання без автоматизації, без маніпуляторів, без транспортерних ліній та ін. Кожна дільниця буде автоматизована на кожному нашому заводі за 7 років. В промисловому хабі Трібо ми обговорюємо це питання щомісяця.

Життя цікаве, глибоке, наповнене таємницями і багатьма невідомими. Це чудово, що наша молодь цікавиться всесвітом, творить, розбирається в програмуванні, блогерстві та інших цікавинках нашого життя. Але без колодок ми планету не залишимо, обіцяю!

Читати "Моя Київщина" у Facebook