#

Країна під назвою "РФ" має припинити своє існування

Оксана Забужко (письменниця, поетеса)

04.04.2022 12:56
Країна під назвою "РФ" має припинити своє існування

Неможливо й далі вважати, що розпад РФ може бути більшою катастрофою, ніж її дальше тривання.

Самих тільки фото й відео з Бучі достатньо, аби нарешті остаточно переконати в цьому решту людства. І навіки заткати всіх тих …дєй, від макронів і чувачків з "Рено" до борцунів з cancel culture, які цілий цей місяць активно працювали над збереженням країни "РФ", на різні способи вбиваючи в громадську думку Заходу тезу про One Man's War.

Ні, це не Путін; так, це росіяни; ні, від часів Сталіна вони не змінились; так, це ви їм дозволили робити; так, ви – співучасники, – ось таким має бути віднині український дискурс в усіх без винятку перемовинах із нашими "союзниками".

І це можна зробити – якщо кожен із нас, в Украйні і не в Украйні сущих, стане "амбасадором Бучі»". Вішатиме ці фотки в коментарях під статтями євроміністрів про те, чому неможливе ембарґо на російський газ. Носитиме в телефоні й показуватиме польським і словацьким волонтерам у відповідь на їхні "Ех, хто б того Путіна вбив, щоб був уже нарешті мир і спокій!" не проминатиме жодної нагоди тицьнути писком тих, хто "не міг собі й уявити" (а насправді, не хотів знати).

Маємо зробити так, щоб війна поділилась на "до Бучі" і "після". "Після" – це вже коли «неможливо удавати, що не знав". Неможливо й далі вважати, що розпад Росії може бути більшою катастрофою, ніж її дальше тривання.

Збити Бучу – всі ж іще пам'ятають цей вираз? Сама топоніміка нам підказує, що маємо робити, наші мертві до нас нею промовляють…

Буча має стати для країни "РФ" – її «інформаційним Сталінградом". І тоді – тоді всі наші жертви матимуть сенс. Виявляться немарними.

Читати "Моя Київщина" у Facebook