Людмила Пасько (голова села Глибоке, Бориспільський район): Вирішити проблему з водою в нашому селі можна лише на державному рівні
Вода – це запорука здоров'я, вона необхідна для життя. Погана ж вода провокує багато проблем в організмі. Раніше в нашому селі була централізована питна вода, проте десь після 1998-1999 рр все перекрилося і її не стало. Я не знаю точно, за яких обставин це відбувалося, проте це було пов'язано з тим, що наш колгосп став банкрутом, а вся централізація трималася саме на ньому. Після цього ніхто й не намагався щось відновлювати. Зараз майже в кожному дворі є скважини. В садочку, школі, медичній амбулаторії також користуються ними. Навіть там, де є багатоповерхові будинки, люди на один під'їзд облаштовують скважину. Їм доводиться викопувати 40-60 метрів в глибину, щоб дістатися до нормальної рідини. Крім того, у нас в парку є "бювет", там також можна брати воду. Щодо її якості, то минулого року санстанція зробила тест, і виявилося, що в шкільній воді великий вміст аміаку. Я не хімік, але розумію, що фільтри від нього не очищають. Ми подали заяву в район, щоб викопали нову глибшу скважину, і ми могли отримувати воду кращої якості. Так як Глибоке знаходиться на нижчому рівні, всі потоки води спускаються до нас. Хоч сюди і приїжджали спеціалісти, робили проби, але я їм, якщо чесно, не довіряю. Вони сказали, що показники в межах норми, але, я вважаю, що ця вода – технічна. І вихід з цієї ситуації один – робити Артезіанські скважини, централізоване постачання. Але для цього потрібне нове будівництво, так як старі конструкції вже не придатні. Я розумію, які це гроші, і самі ми не потягнемо. Вони доступні лише на державному рівні.
Дотичною проблемою є наше сміттєзвалище, наша "Говерла". Я на посаді лише 3 роки, але коли підняли архіви, то знайшли інформацію про те, що рішення облаштувати сміттєзвалище в кар'єрі було прийнято в 1997 р. Можна сказати, що за період його існування, ми п'ємо таку воду. На мою думку, цю проблему можна вирішити, лише створивши сміттєпереробний завод. Адже просто закрити сміттєзвалище – не вихід. Тоді все Глибоке, всі посадки – будуть в цьому смітті. Його потрібно утилізувати, а людей привчити до того, що відходи треба розділяти.
Читати "Моя Київщина" у Telegram