#

Російські нелюди використали зґвалтування як зброю

Надія Савчук (журналістка)

06.05.2022 15:45
Російські нелюди використали зґвалтування як зброю
Надія Савчук

Після звільнення Київщини від рашистів весь світ побачив сотні жертв воєнних злочинів російських військ: вбитих та закатованих чоловіків, жінок, дітей, літніх людей та представників місцевого самоуправління. Втім, окупанти лишили після себе ще одну серйозну проблему - величезну кількість психологічних травм внаслідок сексуального насильства. По великому рахунку російські нелюди використали зґвалтування як зброю, адже масштаби сексуального насильства на Київщині шокували світову спільноту.

Дуже важливо не боятися і не соромитися звернутися за допомогою до фахівців, адже сексуальне насильство впливає не тільки на жертв, а й на їхні сім’ї. Пам’ятайте, - жертва насилля ні в чому не винна, а допомога психолога допоможе швидше подолати психологічну травму і повернутися до нормального життя! Доволі часто люди, котрі готові говорити про такі болючі та незручні речі, просто не знають куди звертатися. Наразі уряд вже розгорнув 24 центри соціально-психологічної допомоги на території України.

Зокрема, психологічну допомогу постраждалим від дій росіян надає Київський Центр гендерної рівності, запобігання та протидії насильству. Психологи зі спеціалізованими мобільними групами МВС виїжджають у населені пункти Київської області, які перебували під окупацією російських загарбників. Фахівці надають психологічну підтримку постраждалим особам і просять повідомляти відповідну інформацію на спецлінію 102 та за номером 093 164 16 61. Окрім цього, працює цілодобова Служба «Телефон довіри» за номерами 1500 (зі стаціонарного) та 044 272 15 00 (з мобільного), де можна отримати психологічну, первинну юридичну та правову допомогу.

Читати "Моя Київщина" у Facebook