#

Ми перейшли від "бюджету проїдання" до бюджету розвитку

Дмитро Науменко (голова бюджетної комісії Бородянської селищної ради)

14.02.2022 13:10
Ми перейшли від "бюджету проїдання" до бюджету розвитку

Попередній проєкт бюджету 2022 року, який за поданням колишнього голови надали на розгляд чинної бюджетної комісії, можна охарактеризувати як "бюджет проїдання". Назвати його інакше не можна, адже майже 72% було враховано на фонд заробітних плат, 8% на енергоносії, і тільки 4% на харчування дітей і на все решта. Приміром, жодної копійки не було закладено на такі програми як «Турбота» із допомоги в післяопераційний період та безкоштовне придбання ліків. Також ми бачили, що відсутнє фінансування на перевезення дітей, нові проєкти тощо. Зокрема, дуже багато питань було щодо утримання благоустрою, зокрема доріг, на які була передбачена дуже маленька сума. У повному обсязі не було закладено грошей на ремонт вуличного освітлення, коронування та зрізання дерев, косіння трави. Загалом дуже багато коштів було передбачено тільки на утримання Бородянки, а старостинські округи із 10 сіл взагалі були забуті.

На зауваження щодо внесення змін до програм і бюджету ніхто не відреагував, відповідно з першого разу бюджет був відхилений на сесії. Тому ми його доопрацювали і на сьогоднішній день вийшли з новим бюджетом, який у повному обсязі задовольняє і відповідає потребам на 2022 рік.

Тобто ми перейшли від "бюджету проїдання" до бюджету розвитку, де передбачені кошти на розвиток громади. Наразі в повному обсязі передбачені кошти на утримання шкіл та садочків, благоустрою населених пунктів. Також передбачені кошти на генеральний план Бородянки та інвентаризацію землі, що в майбутньому дасть збільшення надходжень до бюджету. Є дуже непопулярні рішення, які можуть викликати соціальну напругу, але ці рішення потрібно втілювати в життя. Для мене, як для мешканця Бородянки, важливо щоб наша громада розвивалась.

Наразі в громаді спостерігається брак інформації, тому найголовніше, – це щоб усі процеси були прозорими. Відтак, скоро всі відділи Бородянської селищної ради будуть давати публічні звіти своєї роботи і бюджетний процес буде відкритим. Для нас важливо, щоб наша громада розвивалась і була успішною. Ми за ефективну співпрацю!

Читати "Моя Київщина" у Facebook