#

Ми провели круглий стіл щодо перегляду дати заснування Київщини

Тетяна Семенова (заступниця голови Київської облради)

29.12.2022 11:50
Ми провели круглий стіл щодо перегляду дати заснування Київщини
Тетяна Семенова

Сьогодні у Київській обласній раді відбулася воістину історична подія. Про це я мріяла не один рік. Нарешті ми провели круглий стіл щодо важливості та актуальності перегляду дати заснування Київщини.

Бо не маємо ми права відзначати День області за сталінською постановою 1932 року – року, коли наш народ переживав геноцид та голод. Коли сьогодні проливається кров українських героїв і ні в чому невинних людей від рук російського окупанта. Це наш обов'язок і тверде переконання – утвердити спадкоємність понад тисячолітньої історії Української Державності.

Історики, краєзнавці, архівісти, депутати, чиновники – сьогодні всі ми разом зійшлися в одній історичній правді. Після жвавих дискусій та обговорень, висловили спільне бачення щодо нової дати заснування Київщини.

Наступними кроками буде підготовка до винесення проекту рішення на розгляд депутатського корпусу, а саме, нашими юристами буде визначено процедуру. За потребою проведемо ще робочі зустрічі, круглі столи, оскільки це питання надзвичайно важливе і ідеологічно, і історично!

У обговоренні взяли участь: депутат Київської обласної ради Роман Титикало, заступник голови Київської обласної державної адміністрації Олег Торкунов та директор Департаменту культури та туризму КОДА Анна Куценко, ректор Університету Григорія Сковороди в Переяславі Віталій Коцур, провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України Тарас Чухліб, голова Київського обласного об'єднання Всеукраїнського товариства "Просвіта" ім. Тараса Шевченка Євген Букет, голова Секретаріату Всеукраїнського об’єднання ветеранів Віктор Ткаченко, директор Державного архіву Київської області Соф’я Каменєва.Читати "Моя Київщина" у Telegram