#

Мобільні бригади лікарів рятують життя на Київщині

Алла Шкуро (депутатка Київської облради, "Європейська Солідарність")

24.08.2022 20:21
Мобільні бригади лікарів рятують життя на Київщині

Можливість отримати кваліфікований огляд лікаря, психологічну допомогу, якісну діагностику – це те, що часто рятує наші життя. Війна позбавила доступу до медичних послуг мільйони українців. Понад 600 лікарень та поліклінік по країні зруйновані. Лише у Київській області ворог ракетними та бомбовими ударами знищив 102 медзаклади. Мешканці області, які пережили окупацію, та і ті, яких гостинно прихистила Київщина, гостро потребували і потребують допомоги.

Поїздки в звільнені громади тоді ще по зруйнованих дорогах та тимчасових переправах через річки, тисячі історій про те, як виживали люди з особливими потребами в окупації, як ділилися ліками, щоб врятувати життя сусідам та знайомим – підштовхнула до пошуку медичного волонтерського проекту. Тому, коли з’явилася можливість реалізувати проект мобільних лікарських бригад в області було чітке усвідомлення, що це саме те, чого потребують люди, те, що потрібно робити вже і негайно. 

Я щиро вдячна Фонду народонаселення ООН (UNFPA) в Україні, ГО "Українська медична комісія" та кожному лікарю, які вже четвертий місяць працюють у нашій області. Перші виїзди у розпочалися ще у травні, буквально через місяць після звільнення. Медики доїжджали до сіл, які ще були повністю не розміновані, де не було світла. І ця допомога була безцінною.

Виїзні медичні бригади на сьогоднішній день відвідали близько сотні сіл та містечок області. Медичну консультацію лише за липень отримали понад шістсот мешканців Київщини майже у всіх районах області. Спочатку на огляд приходило 10-20 осіб. Люди, зранені війною та горем, яку вона принесла, попервах ставилися з пересторогою та певною недовірою. Сьогодні за допомогою до медиків мобільних бригад звертається все більше мешканців сіл та містечок Київщини. І вони її отримують, навіть якщо прийоми затягуються до пізньої ночі.

Я безмежно вдячна за мужність, людяність та професіоналізм всім лікарям, які беруть участь у цьому проекті та всім волонтерам, які допомагають його реалізовувати.

Все буде Україна!

Читати "Моя Київщина" у Telegram