#

Мозолиста рука: чому Київоблгаз та Газпром – брати по розуму?

Антон Болбочан (журналіст)

11.10.2021 08:34
Мозолиста рука: чому Київоблгаз та Газпром – брати по розуму?

Паніка на фоні різкого підвищення ціни на газ абсолютно логічна, а майже 2000 доларів за тисячу кубів на біржах – рекордна ціна за всю історію. При цьому всі розуміють, що це штучно накручена цифра від Газпрому, як основного постачальника газу в Європу. Вся епопея пов’язана з путінським «Північним потоком-2» і його запуском, який поки не відбувся. Нереальна ціна на газ має стати стимулом якнайшвидшої сертифікації трубопроводу, а без відповідних дозволів процес запуску може тривати ще довго.

 Колишня заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль називає поведінку Путіна та його Газпрому "некомерційною". По команді президента РФ зменшуються транспортування газу українською ГТС, хоча від цього втрачають у першу чергу росіяни - за рахунок довшого транзиту. Але йдеться про елемент економічного шантажу України, який обходиться Кремлю в 3 млрд доларів на рік. Путін свідомо йде на цей крок, аби задовольнити свої хворобливі фантазії, довести всьому світу свою значущість, незважаючи на колосальні втрати.

Бізнес не може приносити збитки, інакше немає сенсу ним займатися. При цьому шантаж – улюблена тема монополістів. Не виключенням став і Київоблгаз, який систематично кошмарить бізнес і звичайних людей. Від газопостачання в опалювальний сезон відключають домівки жителів області, під’їзди в багатоповерхівках та цілі котеджні містечка. Тисячі людей фактично позбавлені можливості користуватися газом, а компанія від цього втрачає шалені кошти.

Стиль поведінки голови Київоблгазу Дронова абсолютно нічим не відрізняється від поведінки Путіна – використовуючи владні повноваження обидва вдаються до шантажу. От тільки Дронов – пішак, який разом зі своїми заступниками та помічниками накшталт Ігоря Мозоля тимчасово перебуває на посаді. Повноважень кошмарити людей Фірташ йому не давав, адже це шкодить прибутковому бізнесу з більш-менш нормальною репутацією. Тому все йде до того, що потрібно щось змінювати у веденні бізнесу, наприклад керівництво…

Читати "Моя Київщина" у Facebook