#

До "розпилу" землі Міноборони в Гостомелі причетний селищний голова Прилипко

Юрій Бутусов (журналіст, головред видання "Цензор.НЕТ")

22.09.2021 21:00
До "розпилу" землі Міноборони в Гостомелі причетний селищний голова Прилипко

ДБР затримало на хабарі в 20 тисяч доларів чиновника Міноборони Сергія Собана, який вирішував питання зі структурами Микитася і Татарова, і Андрія Шатіліна, колишнього члена Громадської ради Міноборони та колишнього помічника "Слуги народу" Ірини Верещук.

15 вересня Державне бюро розслідувань повідомило про затримання "на гарячому" чиновника Міноборони і посередника.

За даними слідства, вони вимагали від представника товариства 30 тис доларів США за сприяння в прийнятті сесією селищної ради рішення про дозвіл на розробку проєкту землеустрою щодо відведення в постійне користування земельної ділянки для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку в смт Гостомель Київської області. Також за ці кошти вони обіцяли надання дозволу на розробку проєкту землеустрою щодо відведення іншої земельної ділянки в смт Гостомель у користування на умовах оренди та укладення з Центральним територіальним управлінням капітального будівництва Міністерства оборони України договорів про капітальне будівництво на землях, що перебувають у віданні Міноборони, зокрема й на території військового містечка.

За даними джерел Цензор.Нет, затримано начальника Центрального управління капітального будівництва Міноборони Сергія Собана та посередника – Андрія Шатіліна – бізнесмена, колишнього члена Громадської ради Міноборони, колишнього радника директора готелю Міноборони "Козацький" у Києві, і колишнього помічника (на громадських засадах) депутатки від "Слуги народу" Ірини Верещук. Верещук відразу оформила собі Шатіліна помічником після обрання до парламенту, проте в жовтні 2019-го року заявила, що позбавила Шатіліна цього статусу.

У схемі також брав участь голова Гостомельської територіальної громади Юрій Прилипко.

Цікаво, що Сергій Собан перебуває на своїй посаді багато років, і в 2015-му році уклав договір на будівництво зі структурами з групи Максима Микита, про що повідомили "Наші гроші": https://nashigroshi.org/2019/05/15/pivperemohy -nad-ukrbudom/.

А головним юристом у структурах Микитася працював Олег Татаров – чинний заступник голови Офісу Президента з питань правоохоронних органів. Зараз Микитась та Татаров підозрюються НАБУ у справі про корупцію при закупівлі квартир для Нацгвардії.

Затримання Собана проводиться в межах великого кримінального розслідування, яке ДБР веде проти підозрюваного в корупції заступника міністра оборони Ігоря Халімона. Саме Халімон контролював і продовжує контролювати при міністрі Андрію Тарану всі корупційні схеми, пов'язані з найбільш прибутковими статтями – держзакупівлі, земля, нерухомість. І після звільнення з посади Халімона залишили у статусі радника в МО, тож він, як і раніше, вирішує будь-які питання.

Собан може багато розповісти про те, як крадуть на вищому рівні в керівництві Міноборони.

Але чи доведуть цю справу до суду, адже Собан контактує з Татаровим, а Тарана "кришує" від підозри і звільнення особисто голова Офісу Президента Андрій Єрмак, – невідомо.

Волонтери збирають гроші на безпілотники, паливо, тепловізори, кабель, будматеріали для воїнів, а "захисники України" в Міноборони кладуть в кишеню "пачки баксів", не напружуючись. Одна війна на Донбасі, а інша  у тилу...

Читати "Моя Київщина" у Telegram