#

Настав час говорити про нове життя для Чорнобиля

Кирило Тимошенко (Заступник керівника Офісу Президента)

26.04.2021 17:54
Настав час говорити про нове життя для Чорнобиля

Життя завжди перемагає. Настав час говорити про нове життя для Чорнобиля.

У павільйоні №1 можна потрапити до самої зони відчуження, навіть дослідити її: “Все – завдяки сучасним технологіям. Тут також безліч відео, архівних світлин, можна послухати людські історії, навіть записати свої власні думки та переживання у відео- або аудіоформаті. А ще – можна пересвідчитися, що поступово до зони відчуження повертається життя.

Крім фокусу на трагічних наслідках, через 35 років після Чорнобильської катастрофи за ініціативи Офісу Президента розпочинається новий етап в історії зони відчуження. 

Україна працює над тим, щоб ця територія стала не місцем забуття, а точкою розвитку.

У Чорнобильській зоні уже працює перша сонячна електростанція Solar Chernobyl, є можливості для створення нових подібних підприємств. Тут великий потенціал для науково-дослідних експедицій. Кількість туристів за останні три роки зросла у 16 разів. Цікавим напрямком для інвестицій є кіновиробництво.

Одним із основних символів розвитку завжди є дороги. Цього року у Чорнобильській зоні відчуження стартувала програма президента Володимира Зеленського “Велике будівництво”. За три наступні роки плануємо оновити тут основні траси, щоб був доступ і для туристів, і для екологів, природоохронців, науковців. У планах – також розбудувати сучасний КПП з музеєм, місця відпочинку


Читати "Моя Київщина" у Facebook