#

Обласний бюджет на 2022 рік потребує термінового доопрацювання

Наталія Гунько (голова Київської обласної ради)

15.12.2021 17:17
Обласний бюджет на 2022 рік потребує термінового доопрацювання
Наталія Гунько

Направила до Київської обласної державної адміністрації опрацьовані разом з депутатами рекомендації, які ми сформували після двотижневого обговорення проєкту обласного бюджету на 2022 рік та обласних програм. 

На жаль, поданий проєкт бюджету - не обґрунтований у частині здійснення видатків і включає у себе низку далеко не першочергових заходів на загальну суму 60 млн грн!  

Наприклад, з облбюджету пропонується виділити кошти на заходи, які самі можуть реалізувати фінансово забезпечені громади - проведення експертизи схем планування районів області, обслуговування і картографічне відображення Інтегрованої системи відеоспостереження та відеоаналітики, на інші заходи. Натомість, жодної копійки не пропонують виділити на оновлення матеріально-технічної бази КНП КОР "Київський обласний онкологічний диспансер". Хоча раніше ми узгоджували із керівником профільного департаменту фінансову потребу на 2022 рік, щоб поліпшити умови для диспансеру в Білій Церкві після об’єднання з обласним онкодиспансером. 

Немає коштів і на реконструкцію Центру трансплантації кісткового мозку, яку ми запустили після довгої паузи і планували у 2022 році завершити ремонт. Не заклали фінансування і на капітальний ремонт і реконструкцію спортивних закладів обласного підпорядкування. Хоча ці приміщення збудовані 40-60 років тому і зараз знаходяться у жахливому стані та не відповідають протипожежним нормам! 

Авжеж, обласний бюджет має підтримувати громади, щоб допомогти їм стати на ноги і почати забезпечувати себе самостійно. Проте, насамперед, потрібно допомагати малоспроможним громадам - це моя принципова позиція. Натомість, у проєкті бюджету кошти на ремонти шкіл, садочків і лікарень отримують громади із кращим фінансовим забезпеченням. 

Обурює й те, що коли наші спортсмени, у тому числі діти, не можуть поїхати за кордон на змагання, у проєкті бюджету пропонується направити 19,7 млн на візити делегацій Київщини до іноземних держав, проведення спільних зустрічей, засідань, семінарів і виїзних консультацій! 

Крім того, актуальним є розроблення проєкту програми збереження пам’яток історії і монументального мистецтва області, щоб отримати можливість залучення коштів з держбюджету. 

Тому ми рекомендували КОДА врахувати наші зауваження і, у тому числі, перенаправити на капітальний ремонт та оновлення медичних закладів, закладів освіти, культури і спорту 60 млн грн. 

Розраховую, що представники облдержадміністрації дослухаються до пропозицій депутатів, делегованих до обласної ради мешканцями Київщини, і врахують їх при опрацюванні проєкту бюджету. Депутатський корпус готовий терміново зібратися на позачергову сесію і проголосувати за справедливий і раціональний обласний бюджет-2022.

Читати "Моя Київщина" у Telegram