#

Окупанти цілеспрямовано створюють гуманітарну катастрофу

Ярослав Добрянський (заступник голови Київської облради)

25.03.2022 15:25
Окупанти цілеспрямовано створюють гуманітарну катастрофу

Обороняючи нашу столицю, Київщина майже взяла основний удар окупанта на себе! Особливо сьогодні це відчувають Буча, Ірпінь, Гостомель, Ворзель, Бородянка, Макарів, Немішаєве, Клавдієво-Тарасове, Іванків, Красятичі і велика кількість сіл, які входять в ці територіальні громади, а також частина сіл Вишгородського району. Ці території тимчасово окуповані російською ордою, яка нажаль не надає можливісті для повноцінних гуманітарних коридорів, а також коридорів для евакуації.

Майже у всіх цих населених пунктах, практично з початку війни відсутні електроенергія, водопостачання, газ, мобільний зв’язок. Втрачено зв’язок з десятками тисяч людей. Значна кількість евакуаційних і гуманітарних коридорів зриваються, тому що окупант змінює позиції відносно цих коридорів і розвертає колони. Тисячі дзвінків і смс повідомлень від людей, які розшукують своїх близький за адресами їх проживання, або перебування.

Цинізм рашистів в тому, що вони не дають можливості ні працівникам ДСНС, ні волонтерам за відповідними адресами забрати людей, які не в змозі самі вийти на місця евакуації. Окупант просто цинічно відкриває вогонь.

Відхилення від маршруту - неможливе! Окупанти ціленаправлено створюють гуманітарну катастрофу! Саме тому в мене є питань до Міжнародного товариства Червоного Хреста! Міжнародна спільнота надала цій організації унікальні повноваження, які базуються на міжнародному гуманітарному праві Женевських конвенцій, для захисту жертв міжнародних і внутрішніх збройних конфліктів.

Але приймаючи участь в евакуації населення і забезпеченні гуманітарних коридорах в Бучу, Гостомель, Ворзель, Макарів я не побачив ефективної роботи Червоного Хреста, окрім присутності одного автомобіля з прапором організації, який просто є в колоні, а часто і той був відсутній. Є десятки, сотні адрес по населеним пунктам, де є люди, які фізично невзмозі прийти на місця де здійснюється евакуація людей! І на мою думку, саме ця гуманітарна організація має бути головним в координації коридорів для евакуації людей та забезпечення гуманітарної допомоги на тимчасово непідконтрольних територіях.

Зняття із себе відповідальності, прояв байдужості або неспроможність виконувати свої функції, як на мене це не менший злочин.

А відкриття офісу Червоного Хреста в Ростові-на-Дону навіть і коментувати не хочу!

P.S. Оцінка особиста, виключно із власних спостережень.

На фото: Голова Червоного Хреста Петер Маурер, який вчора тиснув руку міністру МЗС Лаврову. Посмішка і чудовий настрій голови Червоного Хреста поруч з дипломатом країни агресора і вбивці вражає!

Червоний хрест, на якому можна поставити хрест!


Читати "Моя Київщина" у Telegram