#

Ольга Бабій (депутат Київської облради): Горган провалює медичну реформу на Київщині

04.07.2018 12:04
Ольга Бабій (депутат Київської облради): Горган провалює медичну реформу на Київщині

Станом на середину 2018 року Київська ОДА не спромоглася сформувати єдиний план спроможної мережі амбулаторій первинної медицини, які будуть реконструйовані за кошти Мінрегіону.

А відповідальність за несвоєчасно сформовану мережу амбулаторій, за те, що не розробляються проекти будівництва і до цього часу не розподілена на місця субвенція в обсязі 200 млн грн, несе виключно губернатор Київщини Олександр Горган. Уся медична реформа йде під егідою Петра Порошенка, тому тільки голова КОДА винний у неналежному її виконанні.

Проте органи виконавчої влади на місцях є значно мудрішими, ніж обласна адміністрація. Багато міст, районів та селищ Київщини не чекають коштів та поступово почали самостійно відновлювати амбулаторії.

Зокрема в Білій Церкві за  кошти міського бюджету вже закінчується перетворення чотирьох амбулаторій, які будуть запускатися до кінця року. Така ж сама ситуація в Бучі, Броварах та інших містах області. Люди на місцях рухаються вперед та роблять все самостійно, не чекаючи затвердження спроможної мережі Київською ОДА.

Гроші, які виділені на будівництво та реконструкцію мережі амбулаторій на Київщині, знецінюються, де-факто з часом вони будуть розподілені. Але інфляційні процеси відбуваються постійно, а вартість будівельних робіт та обладнання з кожним днем дорожчає. Половина року вже минула, тому освоїти кошти на будівництво вже не вийде, можливо, вдасться закупити обладнання.

Особисто я буду голосувати за виділення фінансів на міста та райони після затвердження мережі закладів Київською ОДА, адже кошти перехідні, тому їх можна буде використати в наступному році, а місцеві громади зорієнтуються набагато швидше.

З цього випливає, що Київщина по всіх напрямках провалює медичну реформу, адже є останнім регіоном України, де не затверджена мережа амбулаторій, які повинні бути реконструйовані за державні кошти.

Читати "Моя Київщина" у Facebook