#

Переможемо та все відбудуємо

Дмитро Киришун (секретар Білоцерківської міськради)

21.11.2022 20:32
Переможемо та все відбудуємо

25 жовтня, Голова Білоцерківської міської ради, чи не вперше за півроку, зібрав депутатів на пленарне засідання позачергової сесії. Того дня мені разом з колегами депутатами, вдалося, нарешті, акцентувати увагу на ряді найактуальніших питань, які створили неабияку напругу в громаді. Я, як і кожен мешканець міста, не розумію, чому, коли в країні триває повномасштабна війна, міська влада майже всю свою увагу приділяє озелененню та благоустрою, а не безпеці..? До речі, витрачаючи на ці роботи значні кошти з бюджету громади. Хіба не на часі зараз саме оборона?! Укриття, бомбосховища, фінансування добровольчих формувань, вирішення проблем ВПО, забезпечення військових - ось єдино правильні пріоритети сьогодення! Адже нові бордюри та зелені газони не захистять нас від ворога. Якщо цього розуміння у можновладців немає, то це означає, що вони просто не здатні виконувати покладені на них обов'язки і гідно відповідати на виклики часу. В такому разі, доцільніше буде звернутись до Президента України з пропозицією щодо створення військово-цивільної адміністрації на базі Білоцерківської міської територіальної громади. Тоді цими питаннями буде опікуватись людина професійна, яка реально знається на військовій справі і зможе взяти на себе відповідальність за безпеку громадян. Суспільство очікує саме цього!

І ось, 17 листопада 2022 міська рада знову зібралася на позачергову сесію. Результатом моїх з колегами депутатами заяв та пропозицій стало те, що "віз" все ж таки зрушив з мертвої точки та були прийняті такі необхідні на сьогодні рішення, а саме:

- Про внесення змін до Програми надання фінансової допомоги військовим частинам Збройних Сил України, які розташовані на території Білоцерківської міської територіальної громади, на 2022 рік;

- Про внесення змін до рішення міської ради від 17 лютого 2022 року № 2558 «Про затвердження Програми заходів національного спротиву Білоцерківської міської територіальної громади на 2022 рік»;

- Про затвердження Програми підтримки Захисників і Захисниць України на 2023-2025 роки;

-Про затвердження Програми підтримки внутрішньо переміщених осіб на 2023-2025 роки;

- Про внесення змін до рішення міської ради від 30 грудня 2021 № 2522-25-VIII «Про бюджет Білоцерківської міської територіальної громади на 2022 рік».

Простими словами, було розглянуто проєкт бюджетних рішень, сформованих  за результатами запитів військових, пропозицій депутатського корпусу за результатами роботи спеціально створених комісій, які обстежували об’єкти на предмет можливості облаштування в них найпростіших укриттів та пунктів обігріву. І врешті-решт дано «зелене світло» на фінансування нагальних  безпекових питань, серед них основні:

- кошти на потреби військових та ДФТГ, зокрема, на закупівлю зимової форми для добровольців;

- кошти для облаштування укриттів та теплових пунктів в закладах освіти та в житловому фонді, а саме: на придбання генераторів, бочок для води, теплових пушок, буржуйок, проведення першочергових ремонтних робіт для забезпечення освітлення, тепла в укриттях житлового фонду та облаштування ще трьох укриттів в навчальних закладах;

- кошти на придбання обладнання, необхідного для функціонування об’єктів критичної інфраструктури в умовах надзвичайної ситуації;                        - кошти по програмі «Турбота» для відшкодування збитків громадянам, у яких були пошкодженні будинки від ракетного обстрілу.

Підсумовуючи, хочу ще раз наголосити – в умовах воєнного стану ключовими мають залишатися питання зміцнення обороноздатності!  Адже щодня ми живемо в умовах підступних обстрілів ворога. Окупанти намагаються знищити нашу критичну інфраструктуру, нашу віру в перемогу, зламати наш опір. Щоденно гинуть наші співгромадяни. І жодна громада України не має гарантії того, що її омине ворожа ракета, дрон чи підривна діяльність диверсантів.

Тому ми маємо бути готові до будь-яких непередбачуваних ситуацій, щоб забезпечити якісне функціонування міської інфраструктури та зберегти життя наших мешканців.

Переможемо все Відбудуємо, Відновимо і Озеленемо! 

Читати "Моя Київщина" у Telegram