#

Підводні камені ховаються в законі про добровільне декларування

Костянтин Бондарєв (Народний депутат)

03.07.2021 16:00
Підводні камені ховаються в законі про добровільне декларування

15 червня Верховна Рада прийняла закон про добровільне декларування або, як його в народі називають, податкову амністію. Пам'ятаєте, Зеленський обіцяв зробити нульові декларації, але є одна важлива деталь – обіцяв він їх зробити для олігархів, які нажили шалені капітали та ухилялися від податків. Обіцянки обіцянками, а на ділі виявилося трохи інше.

Про що ж тоді цей закон?

Цей закон про те, що кожен українець повинен задекларувати майно і сплатити пільговий податок, аби потім не пояснювати податковій, звідки гроші або ж в найгіршому сценарії не понести відповідальність за ухиляння від сплати податків.

Але не все треба декларувати, а лише те майно, яке відповідає таким критеріям:

  • нерухомість – квартира (чи майнові права на квартиру) площею від 120 кв м, житловий будинок від 240 кв м (стосується й недобудованих будинків), якщо земля під ним належить платнику податків, нежитлові приміщення від 60 кв м, ділянки певної площі.
  • більше ніж один транспортний засіб або якщо це автобус, літак, яхта, катер чи гелікоптер. Також, якщо ви маєте авто з двигуном понад 3 тис куб см або вартістю у 2,25 млн грн.
  • інші активи, вартість яких перевищує 400 тис грн.

Які умови амністії пропонує влада?

  • Ставка 5 %, якщо гроші або інші активи перебувають в Україні. Охочі можуть скористатися розстрочкою, однак ставка легалізації зросте до 6%.
  • Для грошей та активів, які перебувають за межами країни – 9%. Розстрочка також на 3 роки, але за цих обставин розмір ставки – 11,5%.
  • Або ж найвигідніший варіант – державні облігації. Власники облігацій зможуть легалізувати кошти за ставкою 2,5% (або 3%, при розстрочці на 3 роки).

Що цікаво, цей закон не стосується чиновників. Якщо пам'ятаєте, ці мільйони кешу, які декларували депутати та чиновники, аби потім не пояснювати походження коштів, які вони заробили нелегальним шляхом. Так-от, із них жодного відсотку не було перераховано на податки. Щодо звичайних українців, які не мають стосунку до владних структур, будь ласка, платіть.

І це не єдиний підводний камінь, який ховається в цьому законі. Хочете дізнатися більше?

Дивіться новий випуск мого блогу.

Уважніше читайте закони, адже незнання не звільняє вас від відповідальності.

Читати "Моя Київщина" у Telegram