#

Про нову схему пиляння переяславських колгоспних лісів

Юрій Бобровнік (ексзаступник Переяслав-Хмельницької РДА)

23.11.2021 15:04
Про нову схему пиляння переяславських колгоспних лісів
Скандали, інтриги, розслідування!
Нова схема пиляння Переяславських колгоспних лісів! Ягнят віддали вовкам!
Що таке колгоспні ліси?
Дерева, які 40-50 років тому були посаджені колгоспниками на сільськогосподарських землях за частину власної заробітної плати для потреб колгоспу та колгоспників. На початку 2000-х років Переяслав-Хмельницька райдержадміністрація створює ДП "Переяслав-Хмельницький агрослісгоп", але після 2004 року зникають колгоспи, директора яких передають ці землі і ліси на баланс сільських рад. Що логічно.
Проте Переяслав-Хмельницька районна держадміністрація у 2009 -2010 роках змушує сільські ради передати ці ліси ДП "Переяслав-Хмельницький агролісгосп". Цих рішень ніхто не бачив.
Підприємство замовило виготовлення лісовпорядкувальної документації на 1500 га колгоспних лісів, але в Переяславської адміністрації не знайшлося нібито грошей, щоб цю документацію оплатити у повній мірі, хоча документи нібито були зроблені. Проте я ніколи їх не бачив. І ніхто з депутатів Переяслав-Хмельницької райради останніх 10 років теж їх бачив. Тобто навіть якщо такі рішення і були сільських рад, юридично вони не реалізовані, оскільки ДП "Переяслав-Хмельницький агролісгосп" не виготовив державного акту на ці землі, і лісовпорядкування теж не виготовив.
Останні 10 років підприємство існувало на папері. А ж поки головою Переяслав-Хмельницької РДА не став Андрій Пряхін, який на прохання Тараса Костіна погодив призначення Ельдара Махмудова. До речі офіс Підприємства був у приміщенні ТОВ "КОБзар". Збіг? Не думаю.
Проте, щоб запустити підприємство, потрібно 1 млн грн. Гроші, які потрібно було заплати за нові документи з лісовпорядкування.
Районна рада таких грошей Пряхіну не дає і підприємство продовжує існувати на папері (у цей час я незаконно звільнений Пряхіним), а директор підприємства замовляє виготовлення документації в рахунок оплати майбутньої поставки деревини.
У цей час головою Переяслав-Хмельницької РДА стає Юрій Клименко, який незаконно звільняє керівника управління агропромислового розвитку адміністрації Любов Кузькову, за те що та відмовляється ліквідовувати це підприємство без відома його директора. Бо Агролісгосп підпорядковувався цьому управлінню.
Директор приходить до Клименка та Качкалди і повідомляє, що буде проводити санітарну рубку дерев у лісі біля Вовчкова. Клименко дає добро, а тим самим без відома директора видає розпорядження про ліквідацію цього підприємства і вносить через районного реєстратора дані про ліквідацію. І підбурює людей Вовчкова блокувати техніку яку найняв директор для випилки дерев, щоб розрахуватися за документи з лісовпорядкування.
Таким чином у підприємства, яке існувало на папері, виникли борги у розмірі 350 тис грн.
Голова Київської Облдержадміністрації скасовує розпорядження Юрія Клименка про незаконну ліквідацію підприємства, що існувало на папері. А суд поновлює на посаді Любов Кузькову.
Клименка звільняють з посади. Майже рік виконує обов’язки голови РДА Андрій Коркач і на посаду голови Переяславської районної адміністрації призначають друга Коркача Сергія Дяченка, який тоді програв вибори на посаду голови Циблівської громад. Вже двічі програв. Тобто люди не хотіли його більше після того, як він був Циблях.
Директор Махмудов сам звільняється після того, як підприємство голова КОДА відновив.
Але Сергій Дяченко підписує контракт із новим директором цього підприємства Олександр Цуканов (депутат Бориспільскої міської від партії Юлі Тимошенко, а Дяченко свого часу був керівником партії Тимошенко у Переяславському районі, жінка навіть депутатом була), який місяць тому призначив Сергія Дяченко своїм заступником. Збіг??? Не думаю.
Але Олександр Цуканов на початку 2021 року просив вже у Бориспільської районної ради з переяславських грошей 1 млн, у тому числі на погашення боргу у 350 тис грн.
Депутати не давали, але завдяки діям голови Бориспільської РДА Руслана Дяченко ситуацію переламали і районна рада виділила 480 тис грн. Я голосував проти, бюджетна комісія теж не підтримала це. Але в сесійній залі проголосували за зміни до бюджету в цілому.
Сьогодні директор звітував у кабінеті голови Бориспільської РДА на фото цифри, куди поділися гроші.
І в чому схема запитаєте ВИ?
1. На бланку Фінансового звіту написано, що офіс підприємства, зі слів директора, там і зареєстровано, знаходиться по вулиці Шевченка, 5, село Циблі. Виявляється, це приватний будинок, і власницею є жіночка, яка рік як переоформила хату, до того там жила її паралізована мама, і духом не знає, що в її хаті зареєстровано Державне підприємство. Циблівчанин Сергій Дяченко - збіг? Не думаю. Не хочеш нічого жіночці пояснити??? Олександр Палагута - свідок.
2. Переяславські гроші підприємство оплатило охоронній фірмі ТОВ "Крафт-Безпека". Нібито два чоловіки на машині їздили патрулювали ліс (оплата за два –три місяці) і отримали 108 тис 500 грн.
3. Зі звіту випливає, що частину грошей підприємство спустило трьом працівникам на заробітну плату: директору, заступнику і бухгалтеру.
4. Засновник підприємства "Переяслав-Хмельницька районна державна адміністрація", яка ліквідована, а Бориспільська районна державна адміністрація станом на сьогодні не стала юридично засновником цього підприємства, проте гроші якось умудрилася на це підприємство перерахувати. Дивно виглядає, адже це підприємство зараз без засновника.
5. 350 тис грн боргу не погашено.
6. Ліс підприємство не пиляло, але оплачувало послуги з перевезення лісу. На моє запитання, як таке можливо, директор пояснив, що їздили вони колгоспиними лісами і знайшли 4 купи напиляних колод ділової деревини, і тільки на одній купі спіймали хлопців із Великої Каратулі. Біля трьох інших куп нічого не було.
Вони викликали поліцію, поліція то все оформила, орієнтовно, зі слів директора, 20 кубів ділової деревини і зобов’язала ДП "Переяслав-Хмельницький агролісгосп" зберігати поки йде розслідування, а підприємство немає ні офісу, ні землі, ні гаражу, і саме чужій хаті в Циблях прописане.
І вгадайте, куди повезло Державне підприємство по угоді зберігати напиляні НЕВІДОМО КИМ (запам’ятайте це) ділову деревину???
Ні, не на територію комунальних підприємств Органів місцевого самоврядування, як це робилося раніше у таких випадках. Ні, не на Переяславське ВУКГ, де є приміщення, і площі, і техніка.
А повезло зберігати на Переяславську ТЕЦ. Мало того, за цю доставку з каратульського лісу заплатило 13 000 тис. Походу теж  Ягнят повезли охороняти у логово Вовка. Збіг? Не думаю!
У чому схема? Як показує практика таких кримінальних справ, коли нікого не застукано з пилкою в лісі, то ці дрова тупо лежать і гниють по документах у того, хто їх зберігає, адже поліція не може знайти того, кого ніхто не бачив, але по документах поліція роками все рівно шукає того, кого знайти неможливо, бо має знайти. Деревина втрачає свою якість, стає дешевшою з часом. І потім її списують по документах як таку, що згнила. А насправді згоріла у котлі ТЕЦ.
Це геніальна схема пиляти колгоспні ліси.
Станом на 22.11.21 у ДП "Переяслав-Хмельницький агролісгосп" немає жодних документів на лісовпорядкування та жодних документів на землю. І Бориспільська РДА немає жодних документів, де б було написано, що вона є власником цього підприємства ДП "Переяслав-Хмельницький агролісгоп".
Я вимагаю негайно передати ці колгоспні ліси громадам, а землям присвоїти статус комунальної.
Головам Переяславських громад негайно піднімати адвокатів і юристів, людей, і оформляти цю землю у комунальну власність громади, як землі сільськогосподарського призначення із зеленими насадженнями. Лісовпорядувальні документи, зі слів Директора, нібито десь на розгляді у голови КОДА та голови Облради! Зупиніть цей фарс!
Читати "Моя Київщина" у Facebook